Güncel

25 Kasım’a yine cinayet haberleriyle giriyoruz

kadin_cinayet25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Eylem günü öncesinde, yeni bir kadın cinayeti daha yaşandı. Adana’da 32 yaşındaki Kadir Pala, ayrı yaşadığı “eşi” 25 yaşındaki Sevtap Pala’yı sokak ortasında bıçakladı. Boğazından ve sırtından yaralanan Sevtap Pala yaşamını yitirdi.

Medyaya yansıyan olay şu şekilde gerçekleşti:

“ Olay saat 04.30 sıralarında Yurt Mahallesi 71 bin 363 Sokak’taki Güleç Sitesi’nin önünde meydana geldi. Sevtap Pala, konuşmak için ayrı yaşadığı eşini çağırdı. Kadir Pala, eşinin oturduğu sitenin önüne geldikten sonra Sevtap Pala ile sokak ortasında konuşmaya başladı. Konuşma tartışmaya dönüştü. Kadir Pala, tartışma sırasında cebinden çıkarttığı bıçakla eşine saldırdı.

Sevtap Pala ise, çantasından çıkarttığı tabancayla eşine ateş etmeye başladı. Çiftin birbirine karşılıklı saldırması sonucu, boğaz ve sırtından bıçak darbesi alan Sevtap Pala öldü. Vücudunun çeşitli yerinden kurşun yarası alan, Kadir Pala ise ambulansla Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

 

Olay yeri inceleme polislerinin yaptığı inceleme ardından Sevtap Pala’nın cesedi cenaze aracıyla otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Kadir Pala’nın hayati tehlikesinin olmadığı hastanede tedavisinin sürdüğü belirtildi. Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu