Güncel

1 Mayıs’ta 25 Kasım

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle 1 Mayıs Mahallesi’nde daha önce bir panel gerçekleştiren PSAKD Kadın Komisyonu, 25 Kasım akşamı da bir yürüyüş düzenledi.

Yeni Demokrat Kadınlar olarak bizim de katıldığımız yürüyüşte; “Kadınlar toplumsal cinsiyet eşitsizliğine, ayrımcılığa, ataerkil toplumsal şiddete, aile içi şiddete, katliamlara ırkçılığa karşı kadın dayanışmasını örüyor. Yüzyıllardır süren kadına yönelik şiddete karşı seslerini yükseltiyorlar. AKP hükümetinin kadınları köleleştirme politikalarına hayır diyoruz! Her türlü şiddete karşı kadınlar örgütlenmeye ve özgürleşmeye” diyerek kadınlara örgütlenme çağrısı yapıldı.

Eylemde sık sık “Kadınlar sokağa özgürleşmeye”, “Kadınlar sokağa hesap sormaya”, “Erkek vuruyor, devlet koruyor”, “Jin, jiyan, azadi” sloganları atıldı, yürüyüş Sima Düğün Salonu’nun önünde yapılan basın açıklamayla son buldu.

 

Mahallede pankart çalışması

25 Kasım yürüyüşü öncesi biz de mahallede pankart çalışması yaparak 25 Kasım’da Reyhaneh’ten Arîn’e, Kader’e kadar tavizsiz ve sınırsız direnişi ören kadınları anarak alanlarda olacağımızı duyurduk ve tüm kadınları sokağa, eylemlere çağırdık.

Ayrıca devrim, demokrasi ve özgürlük mücadelesinde tutsak olan ve ölümsüzleşen tüm direnişçi kadınları selamladık.

 

1 Mayıs YDK

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu