Güncel

Hanime Aslan Duruşması Yarın

26 Kasım Çarşamba 10.45’de İstanbul Adliyesi 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeyiz!

#KadınKatliamıVar

Katilleri hakkında ifade vermek üzere geldiği adliye çıkışında, tam da söylediği gibi 5 yıl önce ayrıldığı eski “koca”sı ve oğlu tarafından öldürülen Hanime Aslan cinayetinin 6. duruşması, 26 Kasım günü yapılacak.

Ölümü sonrasında öğrendik ki, Hanime onlarca yıl sistematik olarak şiddet görmüş. Boşanmış, ancak ne katil koca Hızır Zehir’in hakaretlerinden, küfürlerinden, tacizlerinden, ne de ölüm tehdidinden kurtulamamış. Tek başına evden çıkamaz, alt sokaktaki kardeşinin evine gidemez halde 5 koca yıl geçirmiş!

Kâğıt üzerinde kalan koruma ve uzaklaştırma kararları da, sonrasında atanan korumalar da, Hanime’yi koruyamadı. Adliye binasında korumasıyla birlikte öldürülmesi bize kadın cinayetlerini önlemede devletin ne kadar etkisiz olduğunu bir kere daha gösteriyor.

Savcının 4 duruşmadır tahliye talep ettiği azmettirici eski koca Hızır Zehir kesinlikle tutuklu yargılanmalıdır! Yıllarca Hanime’ye şiddet uygulayan, ölümle tehdit eden Hızır, tetiği çeken oğlu Dursun kadar cinayetin ortağıdır!

Fıtratınız da, aileniz de batsın!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, “Devletin koruduğu kadınlar öldürülmüyor” iddiasından vazgeçmiş mi bilinmez ama belli ki çok yorulmuş!!! Artık “Bana kadınları sormayın” diyor. Doğru kendisine “kutsal” aile masallarını, aile irşat bürolarını, boşanmak isteyenler için oluşturulan ikna odalarını sormak gerek. Çünkü kendisi kadınların değil, boşanmayı engellemenin bakanıdır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bir kez daha buyurmuş; “Kadın ile erkeği eşit konuma getiremezsiniz çünkü fıtratları farklıdır”    

Biz de bir kez daha buyuralım; “fıtrat” dendikçe kadınlar itaata zorlanıyor. Eşit değilsiniz dendikçe daha çok öldürülüyoruz…

Fıtratınız da, aileniz de batsın!

Çocuk yapıp-yapmayacağımıza, “anne” olup olmayacağımıza biz karar veririz, ayağımızı öptürüp isteyip istemediğimize de… O kısmını bize bırakın, siz işinizi yapın, kadın cinayetlerini daha fazla seyretmeyin!

Bu cinayetlerden ilk dereceden sorumlu olduğunuzu unutmayın!

Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu

#KadınKatliamıVar

Tarih: 26 Kasım 2014 Çarşamba

Saat: 10.45

Yer: İstanbul Adliyesi, 11. Ağır Ceza Mahkemesi (Çağlayan)

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu