Güncel

İzmir’de transfobik saldırı

İzmir: İzmir’de transfobik saldırgan, bıçak zoruyla kaçırdığı trans kadın S.R.’ye tecavüz etti ve telefonunu çaldı.

İzmir Alsancak’ta önceki gece 21.00 sularında yolda yürüyen trans kadın S.R. saldırıya uğradı. Yolda yürüdüğü esnada arkasından gizlice yaklaşan transfobik saldırgan, S.R.’yi bıçak zoruyla evine götürüp tecavüz etti ve kaçarken de evde bulunan cep telefonlarını çaldı.

İzmir Alsancak’ta sokakta yürüdüğü esnada trans kadın S.R.’ye arkadan yaklaşan bir kişi bıçakla tehdit etti. Bıçaklı saldırgan S.R.’yi tehdit ederek trans kadının tek başına yaşadığı eve götürmesini istedi. Evde ellerini ve ayakların bağladığı S.R.’ye defalarca tecavüz eden kimliği belirsiz kişi, daha sonra S.R.’ye ait iki cep telefonunu alarak kaçtı. Elleri ve ayakları bağlı S.R. eve gelen arkadaşları tarafından kurtarıldı. Polise haber verildikten sonra geniş çapta bir araştırma başlatıldı.

 

Çevredeki güvenlik kamera görüntülerini inceleyen ekipler, zanlının H.I. olduğunu tespit etti. H.I.’nın gidebileceği adreslere baskın yapan ekipler, zanlıyı Boğaziçi semtinde saklandığı evde yakaladı. Gözaltına alındıktan sonra mahkemeye çıkarılan H.I. tutuklandı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi. (pembehayat.org)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu