Güncel

“Seks İşçileri Kooperatifleri ve Çetelerle Mücadele” etkinlik takvimi açıklandı

H. Merkezi: Pembe Hayat Kırmızı Şemsiye Seks İşçileri İnisiyatifi  kurulduğu 2008 yılından bu yana her yıl 3 Mart Dünya Seks İşçileri Günü’nde çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bu yıl da “Seks İşçileri Kooperatifleri ve Çetelerle Mücadele” başlığı ile dünyadan deneyimler paylaşılacak ve Türkiye’den trans seks işçileriyle bir araya gelerek kapasite geliştirme eğitimi düzenleyecek. “Seks İşçileri Kooperatifleri ve Çetelerle Mücadele” başlığı ile düzenlenecek etkinliklerin programı ise şöyle:

 

3 Mart:

– Toplumsal Cinsiyet Temelli Ayrımcılık ve Nefret Suçları Eğitim Semineri: Ankara Barosu Staj Kurulu ve Pembe Hayat Derneği ortaklığında saat 13’te Ankara Barosu Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

– Translara Yönelik Psiko Sosyal Destek Mekanizmaları Çalıştayı-3: Bu yıl 3.sü gerçekleştirilecek çalıştay Ankara Tabip Odası’nda saat 15’te yapılacak.

 

4 Mart

– Toplumsal Cinsiyet Temelli Ayrımcılık ve Nefret Suçları Eğitim Semineri: Ankara Barosu Staj Kurulu ve Pembe Hayat Derneği ortaklığında düzenlenen etkinliğin 2. günü saat 13’te Ankara Barosu Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

– Trans Seks İşçilerine Yönelik Kapasite Geliştirme Eğitimi: Ankara Tabip Odası’nda saat 16’da başlayacak olan etkinlik Türkiye’nin farklı yerlerinden birçok trans seks işçilerinin katılımı ile gerçekleştirilecek.

 

5 Mart

– Seks İşçiliği Kooperatifleri ve Çetelerle Mücadele: Yurt Dışından Deneyimler: Ankara Tabip Odası’nda saat 16’da başlayacak etkinliğe Almanya ve İtalya’dan trans seks işçisi aktivistler deneyimlerini paylaşacak.

– Fahişeler Yeşil Sahada: Seks işçilerine yönelik ayrımcılık ve nefret söylemine karşı yeşil sahalarda nefrete ve ayrımcılığa gol atmak için Orospular Orospu Çocukları’na karşı saat 19’da Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü Halı Sahası’nda oynayacak.

 

* Bu etkinlikler AB Sivil Düşün programının finansal desteği ve Ankara Tabip Odası LGBTİ Komisyonu işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu