Güncel

YPJ: Şehitlerimizin izinden yürüyeceğiz

ypj_efrinKadın Savunma Birlikleri (YPJ) Genel Komutanlığı, Bilbile ilçesinde T.C ordusu ve komutası altındaki çetelerin YPJ savaşçısının cenazesine işkence görüntülerine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada “Kadın arkadaşımızın cenazesine yaptıkları vahşet kadına karşı büyük kin ve nefretlerini ortaya çıkardı” denildi

YPJ Genel Komutanlığı’nın açıklaması şöyle:

“Tüm kamuoyu Türk devleti ve El Kaide’ye bağlı gruplarının savaşçımızın cenazesine yaptıklarını gördü. Savaşçımız Türk devleri ve El Kadie’nin saldırılarına karşı Efrin savunmasında yer aldı, tüm dünya bu vahşeti sessizlikle geçiştirdi.

Bilbile ilçesinde savaşçılarımız ve işgalci güçler arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Şiddetli çatışmalar sonucu iki Kadın Savunma Güçleri (YPJ) savaşçısı şehadete ulaştı. Çetelere karşı büyük bir direniş gösterdikten sonra şehit düşen iki arkadaşımızın cenazeleri çetelerin eline geçti. Büyük bir vahşetle bir arkadaşımızın cenazesiyle oynadılar. Kadın arkadaşımızın cenazesine yaptıkları vahşet kadına karşı büyük kin ve nefretlerini ortaya çıkardı. Türk ordusu askerleri ve El Kaide’ye bağlı gruplarının arkadaşımızın cenazesine yaptıkları vahşet, bir kez daha Türk devleti ve El Kaide’nin özlerinin aynı olduğunu, birbirlerinin ortağı olduklarını ispatladı. Türk ordusu ve ortaklarının ahlaksız, insanlıktan uzak ve hiçbir değerle, dinle alakaları olmadığı görüldü.

Bu barbarca yapılanların görüntülerinde Efrin’e saldıran işgalci teröristlerin kimlikleri, yardımlarını resmi olarak dünyadaki tüm terörist örgütleri besleyen Türk devletinden aldıkları ispatlanmıştır.

Kahraman savaşçılarımız tarih yazıyorlar ve canlarını feda ediyorlar. Arin Mirkan ve Avesta Xabur çizgisinde bir kez daha şehitlerin izinden yürüyeceğimizin, onların teröristleri yok etme ve zafer isteklerini yerine getirinceye dek mücadele edeceğimizin sözünü veriyoruz. İşgalci güçlerin kazanmasına asla izin vermeyeceğiz.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu