Güncel

“İyi hal”, “Tahrik indirimi” ve bir katilin talebi

İzmir’in Bostanlı semtinde, 1 Eylül 2013 tarihinde Zerrin Canol, komşusu Orçun Demir tarafından yedi yerinden bıçaklanarak katledilmişti. Zerrin’in komşusu olan katilin davasının karar duruşması Karşıyaka 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Karar duruşmasında mahkeme heyeti, Demir’in “mahkemede iyi halini” ve “Demir’in geleceği üzerindeki etkisi” gibi gerekçeleri göz önünde bulundurarak indirim uyguladı. Mahkeme, Demir’e 36 yıl 8 ay hapis cezası verdi.

“Kıla tüye indirim veriyorsunuz”

Antalya’da çalışan Esma Ekinci, geçen yıl Galip Özdemir tarafından öldürüldü. Katil, Esma Ekinci’yi öldürdükten sonra cesedi bir bavulla taşıdı.

1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen mahkemede katil hakkında ‘akli dengesi yerindedir’ şeklindeki rapor okundu.

Ayrıca, rapora göre Ekinci’nin vücut toksinlerinde uyuşturucu ve uyarıcı maddeye rastlanmadığı belirlendi. Katil, aleyhine olan tüm delilleri kabul ederek, tanıkların dinlenmesinden de vazgeçilmesini istedi.

 

Savcının tahrik indirimi uygulanmaması yönünde talepte bulununca katil, “Bu kadın bir melek görünümünde ailemin, arkadaşlarımın arasına girdi. Ondan sonra her tartışmada ‘Onunla yatarım, bununla yatarım’ diye bana laf söyleyip durdu. Kıla, tüye indirim veriyorsunuz, niye bana vermiyorsunuz?” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu