Güncel

Yeni Kadın “Tarafımız kadın, pratiğimiz kadın dayanışmasıdır”

25-26 Şubat tarihlerinde 14. Konferansı’nı gerçekleştiren Yeni Kadın 14. MYK ve DK’sı bir açıklama yayınlayarak 26 Şubat günü Özgür Gelecek gazetesinin İstanbul-Aksaray bürosunda Yeni Demokrat Kadın aktivisti bir kadın muhabir ile bir erkek gazete çalışanının çeteci bir grup tarafından şiddete uğramasını kınadı.

“Son bir buçuk ay içinde Erzincan ve Dersim Özgür Gelecek bürolarına yapılan saldırıların bir benzeri, 26 Şubat Pazar günü İstanbul irtibat bürosuna da gerçekleştirilmiş, Özgür Gelecek bürosu, kurum içinde yaşanan sorunların çözümü yerine daha fazla tırmandırılmasına sebep olacak bir yöntem kullanılarak, bir grup tarafindan işgal edilmiştir” diyen Yeni Kadın, işgal esnasında, YDK aktivisti kadın arkadaşın da fiziksel şiddete maruz kaldığınıvurguladı.

 

“Tarafımız kadın, pratiğimiz kadın dayanışmasıdır”

Açıklamada “14. Merkezi Kongre’mizin ikinci gününde aldığımız bu haber, kongre katılımcısı kadınların tepkisini toplamıştır. Yıllardır güçlü bağlarımızın olduğu Yeni Demokrat Kadın aktivisti bir yoldaşımızın, çalışanı olduğu gazete bürosunda maruz kaldığı şiddet ve gazete bürosuna yapılan saldırı asla kabul edilemez. Devrimci bir kurum içersinde çıkan sorunların şiddet yöntemiyle çözümü, bırakalım devrimci olmayı kendisine demokratım diyenlerin bile kabul edeceği bir yöntem olmadığı gibi, mücadeleye zarar verdiğini ve bu durumun burjuvaziye hizmet ettiğini hepimiz biliyoruz” şeklinde ifadelere yer verildi.

Bu nedenle bu yöntemi, ahlâki değerlerimizle bütünleştiremez iken, 25 yıllık mücadele tarihine sahip bir kadın örgütü olarak ise, kadına yönelik her türlü saldırı karşısında tarafımız nettir. Hiç şüphe yok ki tarafımız KADIN, pratiğimiz KADIN DAYANIŞMASIDIR” diyen Yeni Kadın açıklamasını şu sözlerle sonlandırdı:

Yeni Kadın 14. Kongre iradesi olarak karşı devrime hizmet eden şiddet uygulamasını KINIYORUZ! Devrimci olmayan bu yöntemi tarih mahkum edecektir! Özgür Gelecek Yalnız Değildir! Yeni Demokrat Kadın Onurumuzdur!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu