Güncel

YDK standımıza ‘güvenlik şubeden’ “ziyaret”

Mersin: Mersin’de 8 Mart çalışmalarının son gününde Özgür Çocuk Park’ında YDK standımızı açtık. Dergilerimiz, kullandığımız fotoğraflar ve dövizlerle birçok kadının dikkatini topladık ve sohbetlerde bulunduk. 8 Mart’ta akşam yapılacak olan meşaleli kadın yürüyüşünde mavi-beyaz dövizlerde buluşalım dedik kadınlara.

Çalışmalarımız devam ederken standımıza güvenlik şubeden sivil polisler geldi. Bize standı açtığımız için izin alıp almadığımızı sordular. YDK dergisine bakıp, yasal olup olmadığını öğrenmek için güvenlik şubeyi arayacaklarını söyleyerek stant etrafında 15 dakika kadar beklediler.

Biz onların bu tavırlarına ve söylediklerine karşı gelerek, ne olursa olsun standımızı kaldırmayacağımızı söyledik. Bekleyişleri sürene kadar muhatap almayacağımızı dile getirdik. Sonrasında, aramalarının ardından standa tekrar gelip “açabilirmişsiniz” diyerek stanttan uzaklaştılar. Bir süre Özgür Çocuk Park’ının etrafında durduktan sonra gittiler.

 

Hiçbir şekilde bu tür baskılar kadın mücadelemizde önümüze geçmeyecek hatta daha sıkı bağlayacaktır diyerek; stant çalışmamızı 8 Mart’ta kadınlarla buluşmak çağrılarımızla sonlandırdık.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu