Güncel

Üniversiteli kadınlardan yurt müdürüne protesto

Özlem ARICI – JINHA

 

AGİRÎ – Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı, yapımı henüz tamamlanmayan 800 kişilik yurda yerleştirilen Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde öğrenim gören kadın öğrenciler, zor koşullarda yaşadıklarını açıkladı.

 

Kadın öğrenciler, “Su yok. Banyo yapamıyoruz. Arkadaşlarımız enfeksiyon hastalıklarından yatıyorlar. Burası 8 yüz kişilik bir kız yurdu. Adı yarı özel. Ama biz bu kadar rezil olduktan sonra, bu kadar o çamuru pisliği çektikten sonra, yarı özeli nerede kalıyor. Bu sıkıntıların ortadan kalkmasını istiyoruz” dedi.

 

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde öğrenim gören kadın öğrenciler, yapımı tamamlanmayan yurda yerleştirildi. Kadın öğrenciler, yapımı henüz tamamlanmayan Kredi Yurtlar Kurumuna ait 800 kişilik yurda yerleştirildi.

 

Tuvalet ve banyolarının inşaatın bitmediğini ve suyun akmadığını dile getiren öğrenciler, yaşadığı sıkıntıları dile getirdi. Çeşitli illerden gelen kadın öğrenciler, yaşanılan sorunlara ilişkin daha önce de açıklama yaparak alkışlarla protesto etmişlerdi.

 

Yurtta yaşanan sıkıntılara ilişkin kadın öğrenciler adına açıklamada bulunan Hemşirelik Bölümü öğrencisi Zeynep Gökdemir, şunları söyledi:

 

İsteğimiz dışında yarı özel yurtta barındırılıyoruz. Bunun yanı sıra bulunduğumuz yarı özel yurtta su sıkıntısı, perde, donat gibi genel ve zaruri ihtiyaçlar, çalışma odası eksikliği ve bunun gibi birçok nedenden dolayı mağdur ediliyoruz. Su yok. Banyo yapamıyoruz. Arkadaşlarımız enfeksiyon hastalıklarından yatıyorlar. Burası 8 yüz kişilik bir kız yurdu. Adı yarı özel. Ama biz bu kadar rezil olduktan sonra, bu kadar o çamuru pisliği çektikten sonra, yarı özeli nerde kalıyor. Bu sıkıntıların ortadan kalkmasını istiyoruz.” (Jinhaber)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu