Güncel

Tutsaklardan 8 Mart mesajları

H. Merkezi: Hapishaneler, tutsakların hayallerini ve amaçlarını yaşatmalarına engel olamadığı gibi, kadın dayanışmasını yükseltmesine de engel değil. Bu 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde de bizleri yalnız bırakmayan tutsaklardan gelen mesajları paylaşıyoruz:

 

Değerli Umut Yayımcılık çalışanları ve YDK’lı kadınlar;

Havaya, suya, toprağa düşen cemre, ölüm sessizliğine bürünen doğayı yeniden diriltiyor. Biz kadınlar da hayatın cemreleriyiz. Bedenimize, kimliğimize, emeğimize vurulan bin yılların prangasını, baskı, şiddet ve sömürü ile gömülmek istenen kimliğimizi savunuyoruz. Her acıda, her darbede her daim aydınlığa, güneşe koşuyoruz. Yıldızlara uzanan ellerimizle yaşamı var ediyor, üretiyor ve çoğalıyoruz. Çünkü biz;

… konuşan dil

Açılan gül ve yaratan elleriz

Yağmur altında

Çöl kuraklığıysa yaşanan

Bütün çölleri yüreğimizle selleriz…

“Kar ateş”te denen cemre misali, ateş olup toprağa düşen kadınların ilk cemresi direniş, isyan ve zafer günü 8 Mart’ınızı kutluyoruz.

Umut ve dirençle kalın…

(Gebze Hapishanesi Tutsak Partizanlar)

 

Sevgili Yeni Demokrat Kadınlara coşkuyla merhaba,

Sizlerin çalışmaları burada ize umut, ısrarınız güç oluyor.

Yüreğimiz hep sizinle, attığınız her adımı merakla takip ederken alanlarda sizinle olamamanın burukluğu içimizde…

Bizi sizlerden ayrı koyan duvarlara inat, havalandırmada söylediğimiz türkülerimizle, zılgıtlarımızla, sloganlarımızla yanıbaşınızda yerimizi alacağız!

İnadına isyan!

İnadına kavga!

Yaşasın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü!

(TKP/ML Dava Tutsağı Kadınlar)

 

Sevgili dostlar, merhaba;

Tüm zamanların kadınların özgür elleriyle şekillendiği bir dünya umudu ile 8 Mart Dünya Emekçi Kadın Günü ve yine halkların özgürlük istemi olan Newroz bayramınızı kutlarız. Özlemle biriken düşlerinizin Newroz ateşinin aydınlığında gerçekleşeceği inancı ile barışın ve kardeşliğin halkın olduğu zamanlar diliyoruz.

 

(Rize Kalkandere Hapishanesi PKK tutsakları)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu