Güncel

Tutsaklardan 8 Mart için kadınlara mesaj var!

H. Merkezi: Tutsaklar Yeni Demokrat Kadın’a 8 Mart Dünya emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle mesaj yolladılar. Gebze Kadın Hapishanesi Tutsak Kadın Partizanlar ve Sincan 1 No’lu Hapishane’den Tutsak Partizanlar gönderdikleri mesajlarda “dağlarda, sokaklarda, barikat başlarında, mücadelenin ve yaşamın her alanında faşizmin saldırılarına inat direnişi giyinip özgürlü ateşini harlamış ve harlamaya devam eden kadınlarımızı selamlıyor, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nüzü kutluyoruz” dediler.

 

“Faşizme inat direnişi giyinen kadınları selamlıyoruz”

Değerli YDK,

Sadece göğün yarısı değil yaşamın ve kavganın da yarısı biz kadınlar, erkek egemen sistem tarafından sıkıştırıldığımız ve üzerimize giydirilmeye çalışılan bizim olmayan, öğretilmiş kadınlık kimliğine, kişiliğine, düşünce ve yaşayışına karşı özgürlük tutkusunu kuşanıp mücadeleyi seçerek bayrak açıyoruz.

Bedenimiz, kimliğimiz ve emeğimiz bizimdir diyor; direnişi, isyanı ve kadın kurtuluş mücadelesini büyütüyoruz. Ve dağlarda, sokaklarda, barikat başlarında, mücadelenin ve yaşamın her alanında faşizmin saldırılarına inat direnişi giyinip özgürlü ateşini harlamış ve harlamaya devam eden kadınlarımızı selamlıyor, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nüzü kutluyoruz.

Gebze Kadın Hapishanesi Tutsak Kadın Partizanlar

 

“Elleri emek, yüreği sevgi, öfkesi bilinçle donanmış kadınlar”

”8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyoruz. Elleri emek, yüreği sevgi, öfkesi bilinçle donanmış her kadın dünyayı, dünyamızı güzelleştiriyor.

Birileri “savaş tamtamları”nı gelişen politik atmosferle duymaya başlasa da, bizler kesintisiz bir savaşın, sınıf savaşının neferleriyiz. Kapitalist sistemin, kültürün, feodal gelenek ve yaşamın, devletin ve erkeğin baskı, zulüm ve egemenliğini kıra kıra sınıf mücadelemizde yerini alan siz yoldaşlarımızı selamlıyoruz. İyi ki varsınız, iyi ki yanımızda, kavgamızdasınız. Sizleri kavgamızın sıcaklığı, şehit kadın ve erkek yoldaşlarımızın devrimimize olan bağlılıklarıyla kucaklıyoruz.

Kadının kurtuluşu mücadelenizde/mücadelemizde, rehberliğinizle her gün daha da ileriye ulaşacağımıza inanıyoruz. Onlarca kadını, “namus denen namussuzlukla” erkek şiddetine, onlarca devrimci kadını devlet denen zulüm mekanizmasının pervasız, cinsiyetçi, alçaklıkta sınır tanımayan terörüne kurban verdiğimiz bir süreçten geçiyoruz. Biliyoruz ki, sizler, elleri emek, yürekleri sevgi, öfkesi bilinçle donanmış kadınlar olarak bu çarkı devranı kıracak, biz yoldaşlarınızla beraber yeni bir dünya kuracaksınız. Öyleyse şimdi, her zamankinden daha fazla, “sarıl güne, sarıl saate”…

Sincan 1 No’lu Hapishane’den Tutsak Partizanlar

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu