Güncel

Türkiye yetmez, “saygısız tipler” her yerde! Her bijî Ekvadorlu kadınlar!

Ülke karıştı ya! Hani ülkeyi kan gölüne çevirdi ya!

Daha da durmaz burada!

Yine kaçtı! Daha önce Gezi İsyanı’nda, sonra Kobanê Serhildanları döneminde olduğu gibi…

Bu kez Latin Amerika “sevdası” tutu Cumhurbaşkanı R. T. Erdoğan’ı…

Bu kez onu kimse tezahüratlarla, çiçeklerle karşılamadı. Aksine gittiği Ekvador’un başkenti Quito’da Ulusal Araştırmalar Enstitüsü’nde (IAEN) bir konferans vermek isterken Ekvadorlu gençler ve kadınlar tarafından protesto edildi.

Ama Erdoğan bu… Kendisinin “padişah”, “peygamber” soyundan geldiğini düşünen bu adam ve korumaları, Türkiye’de yaptıkları yetmediği gibi bu kez burada kendisini protesto eden kadınların üzerine saldırttı korumalarını… Yetmedi… Korumalar Ekvador televizyon kanalı Ecuavisa’nın da kameramanlarına ve hatta Vintimilla Devlet Başkanı Rafael Correa’nın hükümet partisi Alianza Pais (Ülke İttifakı) milletvekili Dieago Vintimilla’ya da saldırdı.

Yusuf Yerkel modeli yani…

Ama tabii ki de bunlar level atlamış hali!

 

Her bijî…

Ekvador Değişim İçin Kadın Hareketi üyesi kadınlara yönelik saldırı görüntüleri Ekvador medyasında yayınlandı. Yayınlanan görüntülerin birinde saldırı sırasında Erdoğan’ın kürsüden Türkçe olarak “Görülebildiği gibi saygısız tipler de olabiliyor” dediği duyuluyor.

Korkusundan mı yoksa dil bilmediğinden mi Türkçe’yi tercih ettiği bilinmez ama Erdoğan ile milliyeti ve dili ne olursa olsun, fark etmez, kadınların “saygı” anlayışı ile Erdoğan’ın saygı anlayışı arasında bir fark var, bu görüntülerden en çok bu görülüyor.

Bir de…

Hem Davutoğlu hem de Erdoğan için dünyanın neresine kaçarlarsa kaçsınlar ezilenlerin katliam ve ablukalara karşı dayanışmasından kurtulamayacakları…

Her bijî Ekvadorlu kadınlar…

 

Bir YDK’lı

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu