Güncel

Tecavüz mağduru Z.M’den haber yok!

Korucu ve karakol komutanının tecavüzüne uğrayan genç kadından haber alınamıyor

tecavuzDiyarbakır’da ilköğretim 6. sınıfta okuduğu dönemde korucuların tecavüzüne, aralarında karakol komutanının da bulunduğu iki kişinin tacizine uğrayan Z.M.’den (21) yaklaşık 10 gündür haber alınamıyor.

Diyarbakır’ın Eğil ilçesine bağlı Bahşiler köyünde 2009’da, o dönemde 17 yaşında olan ve okula geç başladığı için ilköğretim 6. sınıfta okuyan Z.M., aralarında köy korucularının da bulunduğu 6 kişinin tecavüzüne, biri dönemin Eğil İlçe Jandarma Merkez Karakol Komutanı 2 kişinin de tacizine uğradı. Tecavüz sonrası hamile kalan Z.M.’ye ailesi sahip çıktı. Şikayet üzerine 8 kişi hakkında açılan dava sürerken, Z.M., yaklaşık 10 gün önce ortadan kayboldu.

Kızından yaklaşık 10 gündür haber alamadığını belirten baba Nuri M., “Kaçırıldı mı, yoksa kaçtı mı bilmiyorum. Ama yakında duruşma var, duruşma öncesi kızımın kaçırılması korucuların işi olabilir. Çünkü daha önce de telefonla arayıp davadan vazgeçmesi yönünde telkinlerde bulundular. Biz bu hususu savcılığa bildirmiştik. Kızımın başına bir şey geleceğinden endişe ediyorum. Yetkililere başvurduk, ancak henüz bir haber yok. Kızımın bulunmasını istiyorum” dedi.

Önceki gün kendisini “Açelya” olarak tanıtan, ancak sesi erkek sesine benzeyen bir kişinin telefonla aradığını belirten Nuri M., “Tanımadığım bir numara beni aradı. ‘Kızın bizim elimizde’ dedi. Kendisine kim olduğunu sordum, ‘Açelya’ olduğunu söyledi. Kızımı telefona istedim, ancak vermedi. Bu kişinin sesi erkek, ama travestilerin sesine benziyordu. ‘Kızın bizim yanımızda, onu köyden biz getirdik. Korucuların onu daha fazla üzmesine izin veremeyiz. Orada mutlu değil, her gün tecavüzcülerini görüyor’ dedi. Bu kişiler kızımla nasıl diyaloğa geçti bilmiyorum ama bunların da parmağı olabilir. Ama kızımın sesini bana dinletmediler. Bu durumu polise anlattım” diye konuştu.

Z.M.’nin bulunmasına çalışılırken, tecavüzle suçlanan korucular H.M., F.B., F.M., M.T., H.M. ve İ.M. hakkında 15 yıldan az olmamak üzere hapis cezası, dönemin Eğil İlçe Jandarma Merkez Karakol Komutanı M.Y. ile A.M.’nin ise taciz suçlamasıyla 2 yıla kadar hapsinin istendiği davanın ikinci duruşması Mart ayında Diyarbakır Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Kaynak: ANF

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu