Güncel

Tacize uğrayıp işten çıkarılan Güneş’e destek büyüyor!

H. Merkezi: Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde Elginkan Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Valfsel Armatür AŞ’de çalışan sekreter Zuhal Güneş’in genel müdür Hüseyin Orhan tarafından tacize uğrayıp işten çıkarılmasının ardından fabrika önünde başlattığı direnişe birçok ilde kadınlar destek verdi.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde Elginkan Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Valfsel Armatür AŞ’de çalışan sekreter Zuhal Güneş Şubat ayında genel müdür Hüseyin Orhan’ın tacizine maruz kalmıştı. Uğradığı tacizi açıklayan ve Orhan’ın cezalandırılmasını isteyen Güneş, çalıştığı işyerinden sürgün edilmiş; sürgün edildiği yerde mobbinge maruz kalmış ve son olarak hukuki süreç başlatmasıyla işten çıkarılmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise Güneş’in yanı sıra aynı genel müdür tarafından başka bir çalışanın da taciz uğradığı ortaya çıkmıştı.

29 Mart günü Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ile birlikte fabrika önünde “Taciz Nöbeti” başlatan Güneş’in direnişi sürüyor. Güneş’in direnişine farklı illerden de destek geldi; dün birçok ilde Elginkan Topluluğu bünyesinde olan işyerlerinin önünde Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu tarafından eylem gerçekleştirildi. “ECA’da tacize sessiz kalmıyoruz” sloganıyla Eskişehir, İzmir, İstanbul, Konya, Ankara, Muğla ve Bursa’da kadınlar, Güneş’e destek eylemleri gerçekleştirdiler.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu