Güncel

Suzan Zengin yarın mezarı başında anılacak!

12 Ekim 2011’de yaşamını yitiren İşçi-Köylü Gazetesi Kartal Temsilcisi Suzan Zengin, yarın (12 Ekim Pazar) saat 12.00’de mezarı başında anılacak.

İşçi-Köylü Gazetesi Kartal Temsilcisi Suzan Zengin, 2009’da bir komplo sonucu tutuklanmış ve 2 sene boyunca Bakırköy Kadın Hapishanesi’nde tutulmuştu. Bu süreçte tedavi hakkı da engellenen Suzan Zengin’in hastalıkları ilerlemiş ve devlet, tecrit-tretman uygulamalarıyla devrimci tutsaklara yönelik “beyaz ölüm” politikasını Zengin nezdinde de sürdürmüştü.

2011’de tahliye olduktan sonra tedavi sürecine başlayan Suzan Zengin henüz hapishaneden çıktıktan sadece 4 ay sonra tedavisi sırasında yaşamını yitirmiş, daha doğrusu devletin hapishaneler politikası ile katledilmişti.

 

Onun devrimci silahı; kalemi ve fotoğraf makinesi!

Kalemi ve fotoğraf makinesi ile her daim işçi-köylü ve ezilen tüm kesimlerin yanında olarak devrimci gazeteciliğin önemli örneklerinden ve unutulmaz çınarlarından biri olan Suzan Zengin, katledilişinin 3. yılında ailesi, dostları ve yoldaşları tarafından anılacak.

Tuzla Aydınlı Mezarlığı’nda saat 12.00’de yapılacak anma töreninde buluşarak kalemi ve fotoğraf makinesini en devrimci silah olarak kullanan Suzan Zengin yoldaşı anıyoruz.

 

Özgür Gelecek Gazetesi

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu