Güncel

“Susma haykır, Kadıköy’de taciz vardır”

Kartal: Dün (28 Ocak) akşam saat 21.30’da buluştuk Mehmet Ayvalıtaş Parkı’nda. Kadınlar ve LGBTİ’ler olarak Kadıköy’de son zamanlarda artan cinsel saldırılara öfkeliydik ve bu yüzden “Geceleri de, sokakları da, meydanları da terk etmiyoruz” demeliydik.

“Kadıköy’de taciz var! Buna karşı ses çıkarıyoruz!” yazılı pankartın arkasında “Tacizciyi bul getir, saçlarını yol getir”, “Namusumu kaybettim, bulmayacağım, kimsenin namusu olmayacağım”, “Kadın düşmanı tacizcilerden hesap soracağız” dövizleriyle yürüyüşe geçtik. Bahariye, Çarşı, Kilise, Yel değirmeni, Söğütlüçeşme derken neredeyse tüm Kadıköy’ü sloganlarla inlettik.

Kitle ellerinde kızıl sopalarla özellikle tacizlerin yaşandığı sokaklarda durarak “Tacize karşı kızıl sopalar”, “Tacize karşı özsavunma yap” vb. sloganları attılar.

Gezi ve Kobanê ruhu ile tacize karşı çık

Bileşenimiz oldukça coşkulu ve slogan konusunda zengindi. Yel değirmeni’nde tacize uğrayan Erasmuslu kadınlara sloganlarla destek veren kadınlar; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Gençlik ve Çocuk Merkezi önünde “Aile değil kadınız, isyandayız”, “Susma burada taciz vardır” sloganları attılar.

 

Söğütlüçeşme’de polislerin yanından geçerken ise “Tecavüzcü polis hesap verecek”, “Gözaltında tacize, tecavüze son” sloganlarını atan kadınlar, Kadıköy Boğa Heykeli önünde halaylarla eylemlerini sonlandırdılar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu