Güncel

“Hayatımızdan ve geleceğimizden elinizi çekin!”

H. Merkezi: Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu, 31 Ocak’ta “Hayatımızdan ve geleceğimizden elinizi çekin! #KadınKatliamıVar” diyerek Kadıköy’e bütün kadınları çağırdı.

Yeni Demokrat Kadın’ın da içerisinde yer aldığı Grup, yaptığı çağrıda kadın cinayetlerinin her yerde olduğuna dikkat çekerek “Erkek egemen toplumda var olan cinsiyet eşitsizliği sonucu trans cinayetleri evde, işte, sokakta artarak devam ediyor!” açıklamasında bulundu ve AKP hükümetinin politikalarına vurgu yaptı.

AKP hükümeti, eşit olmadığımızı söyleyerek kadınlar üzerinden aileyi güçlendirme politikalarını her yerde uygulamaya devam ediyor! Kadınları öldürüldükleri ailelerin, evlerin içine hapsetmeye, yıllardır süren mücadelemizle kazandığımız haklarımızı geri almaya çalışıyorlar!” diyen Grup, Meclis’te kadın cinayetlerini araştırması için kurulan komisyona ise “ Kadın ve LGBTİ örgütlerini dışarıda bırakarak erkek şiddetini, kadın ve trans cinayetlerini önleyemezsiniz!” dedi.

150 kadın ve LGBTİ örgütü olarak Meclis’in kadın ve trans cinayetleri gündemiyle olağanüstü toplanması çağrısına devam eden Grup, “Artık tek bir kadının ya da transın öldürülmesine dahi tahammülümüz yok!” diyerek 31 Ocak Cumartesi birçok ilde sokaklarda olmaya çağrı yaptı.

 

İstanbul için eylem programı ise;
Toplanma yeri: Kadıköy Boğa Heykeli
Tarih/Saat: 31 Ocak Cumartesi/ 17.00

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu