Güncel

İstanbul YDK toplantısından notlar…

İstanbul: Cinsel Şiddete Karşı Kadın Konferansı ve 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü başarıyla geride bırakmanın ardından İstanbul Yeni Demokrat Kadın olarak 28 Mart akşamı geçmiş süreç değerlendirmesi, gelecek süreç örgütlemesi ve yeni çıkan çiçeği burnunda dergimiz için bir araya geldik.

Yaptığımız geçmiş süreç değerlendirmesinde, Cinsel Şiddete Karşı Kadın Konferansı’nın ve 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün nitelikli ve verimli geçtiği ancak bazı eksikliklerimizin de olduğu açığa çıkartılarak tartışmalarımız başladı. Bu eksikliklerin mevcut dağınık çalışma tarzından ve çalışmalara çok kendimizi dahil edememeden kaynaklı olduğu yönünde tartışmalar devam etti. Aynı zamanda bu çalışma tarzımıza artık bir neşter vurmamız gerektiğine ve daha koordineli olmaya karar verildi!

Önümüzdeki süreçte cinsel şiddete karşı nasıl bir süreç örgütleyeceğimiz ve hangi kapsamda ele alacağımız tartışıldı. Konferansın ardından durgunlaşmadan ve üzerinden çok zaman geçmeden, tecavüzcüsünü öldürdüğü için müebbet hapis cezasına çarptırılan Nevin Yıldırımı ele alarak harekete geçmeye karar verdik.

Seçim çalışmalarına aktif katılalım!

Seçimlere katılma kararı aldığımız için seçim çalışmalarını iyi değerlendirmeyi ve gidemediğimiz kadın kitlelerine gitmeyi tartıştık. Seçimlerde yapacağımız çalışmaları tartışarak yürüttüğümüz çalışmaların hepsini haberleştirerek sitemizi beslememiz gerektiğini vurguladık. Ayrıca 4 Nisan günü Ankara’da gerçekleştireceğimiz genel YDK toplantısına ilişkin de tartışma gerçekleştirdik.

Gündemlerin yoğun olmasından kaynaklı her şeyi konuşamadığımız için en kısa zamanda bir toplantı daha ele alarak önümüzdeki süreci örgütlemeye karar verdik.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu