Güncel

Soğanlı ve Altınşehir’de 8 Mart çalışması

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında İstanbul’da bir araya gelen kadın örgütleri 10 Mart Pazar günü saat 12.00’de Kadıköy’de Haydarpaşa Numune Hastanesi önünde buluşuyor. İçerisinde Yeni Demokrat Kadınlar’ın da bulunduğu HDK İstanbul Meclisi de o gün binlerce kadınla orada olacak!

İşte bu miting yaklaşırken biz de İstanbul YDK olarak Şubat ayının son günlerinden itibaren İstanbul’un çeşitli semtlerinde hazırlıklarımıza hız veriyor ve kadınlarla buluşmaya devam ediyoruz.

 

Bayramtepe

Altınşehir’de bulunan Bayramtepe’ye giderek burada kadınlarla buluştuk. Bölgede ciddi bir tehlike olarak gelişen “kentsel dönüşüm”ün kadınların gündeminde ve en yakıcı sorun olduğunu gördük. Kadınlarla rantsal dönüşüm, kadın emeği ve şiddet üzerine tartışarak onları 8 Mart’a çağırdık. Ayrıca burada bulunan şehit ve tutsak ailelerimizi de ziyaret ettik.

Kadınlarla 8 Mart sonrası “kentsel dönüşüm” ve “emek” konulu buluşmalarımız devam edecek.

 

Şahintepe

Altınşehir’in diğer bir semti olan Şahintepe’de ilk olarak neredeyse tamamı merdiven altı işletmelerde, tekstilde, güvencesiz ve ev eksenli çalışan kadınlarla bir araya geldik. Çalışma koşullarını konuştuğumuz kadınlara “kadın emeği” konusunda yönelimimiz olduğunu anlattık ve 8 Mart’a çağrı yaptık.

Ardından semtte bulunan şehit ailelerimizi ziyaret ettik.

 

Soğanlı

Bahçelievler Soğanlı’da da 1 Mart Cuma günü ev ziyaretleri gerçekleştirdik. Burada da kadınlarla kadın emeği ve kadına yüklenen annelik misyonu üzerine sohbet ettik. Kadınlarla 4 Mart Pazartesi akşamı bir araya gelmek üzere sözleştik ve 8 Mart’ı nasıl öreceğimizi konuştuk.

 

İstanbul Yeni Demokrat Kadın

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu