Güncel

Sivaslılar Derneği’nde kadın etkinliği

Bahçelievler’de bulunan Sivas Zara Büyükkaya Köy Derneği Kadın Komisyonu tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında 2 Mart Cumartesi günü bir etkinlik düzenlendi. Yeni Demokrat Kadınlar olarak biz de etkinlikteki yerimizi aldık ve kadınlara 8 Mart’a katılım çağrısı yaptık.

İstanbul Bahçelievler’de bulunan Soğanlı semtinde, Sivas Zara Büyükkaya Köy Derneği Kadın Komisyonu bir etkinlik düzenledi. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında 2 Mart Cumartesi günü kapsamında düzenlenen etkinliğe Halkevci Kadınlar ve Yeni Demokrat Kadın konuşmacı olarak katıldı.

 

“En küçük hak dahi mücadeleyle alınır”

İlk olarak Halkevci Kadınlar bir konuşma yaparak, ülkede yaşanan şiddete ve AKP’nin kadın düşmanı politikalarına değindiler. Ardından 8 Mart’ın tarihçesini anlatan bir sinevizyon gösterildi.

Sinevizyondan sonra söz alan Yeni Demokrat Kadın temsilcisi ise sinevizyona atıfta bulundu. Kadınlara hiçbir haklarının altın tepside sunulmadığını hatırlatarak, kadınların en küçük hakları elde etmek için dahi örgütlenmeleri ve mücadele etmelerinin gerekliliğinden ve öneminden bahsetti.

Kadın emeğinin değersizleştirildiğini ve yok sayıldığını vurgulayan YDK temsilcisi, ülkede yaşanan kadına yönelik şiddete dikkat çekerek, şiddete maruz kalındığının izlenmesi gereken hukuki aşamaları anlattı.

 

“Reklamları dinlediniz!”

Bu arada Bahçelievler CHP İlçe Örgütü Kadın Kolları söz alarak, kendi etkinliklerine ve kadınları CHP’ye üye olmaya çağırdı ve adeta etkinliği baltalarcasına konuşmalar devam ederken etkinlikten ayrıldı. CHP’lilerin salondan ayrılmasının ardından salondan bir kadın “Reklamları dinlediniz!” şeklinde tepki gösterdi.

Kadına yönelik bu politikalara karşı mücadele etmenin ve örgütlenmenin önemine yapılan vurgunun ardından konuşmalar sona erdi. Müzik dinletisi ve yemek arasına geçildi.

 

İstanbul Yeni Demokrat Kadın

 

Resimler için bakınız:

http://www.yenidemokratkadin.net/index.php/resim-galerisi.html?func=viewcategory&catid=5

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu