Güncel

Şırnaklı kadınlar için acil çağrı

sirnak_cizreBarış İçin Kadın Girişimi (BİKG) Şırnaklı kadınlarla dayanışma çağrısı yaptı. Hala yıkımların ve ablukanın sürdüğü Şırnak’ın Kumçatı beldesinde çadırlarda yaşayan kadınlarla dayanışmayı örgütlemek için de Cizreli kadınların üretimine destek olma çağrısı yapan BİKG’in dayanışma çağrısı:

ŞIRNAK’LI kadınlarla dayanışmak için harekete geçiyoruz! Kadınların ihtiyacını karşılamak için iç çamaşırı kampanyası başlatıyoruz!

Şırnak merkezi 140’ı aşkın gündür abluka altında, dümdüz edilmekte. Hala yıkım çalışmalarının sürdüğü kentten çıkan insanların bir kısmı Şırnak’ın Kumçatı beldesinde kendi kurdukları çadırlarda yaşıyor. Hayatlarını sürdürmeye çalışırken Şırnak’ın açılmasını bekliyorlar. Ancak daha aylarca bu çadırlarda kalmaları mümkün.

Kumçatı’daki çadırlarda yaklaşık 3000 kadın yaşıyor. Kadınların acil ihtiyaçlarından biri de iç çamaşırı. Her kadına en az iki iç çamaşırı ve birer tayt alınabilmesi için bizler de Barış için Kadın Girişimi olarak harekete geçiyoruz! Yapmamız gereken 20.000 TL’yi bir haftada hepimizin katkısıyla toparlayabilmek…

Taytları Cizre’de yeni kurulan bir kadın atölyesinden alacağız. Cizre’li kadınlar ablukadan üretime geçip, gelir elde edebilmek için ufak bir tekstil atölyesi kurmuş durumdalar; ancak toplu iş almakta zorlanıyorlar. Şırnak’lı kadınlarla dayanışmak adına uygun fiyata tayt üretebileceklerini söylediler. Topladığımız parayı oraya aktaracağız ve taytları oradan alacağız. Böylece Şırnak’lı kadınların ihtiyacını karşılarken Cizre’li kadınların da üretimine destek olmuş olacağız.

Ablukada yıkılan ilçelerde #Heryaşama1oda için harekete geçmiştik hep birlikte. Mart’tan beri elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Cizre, İdil, Silopi ve Gever’e gıda, tencere, battaniye vs. için daha önce de dayanıştık, ama bu süreçte tabii ki her zaman daha fazlası gerekiyor.

Haydi şimdi Şırnak’lı kadınların ihtiyaçları için harekete geçelim, bunu yaparken Cizre’li kadınların üretimine destek olalım!

[email protected]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu