Güncel

Şiddet gördüğü eşini öldüren kadın serbest!

H. Merkezi: Kocaeli’nin Körfez ilçesinde 21 Ağustos günü önce kendisine şiddet uygulayan ve tanınmayacak hale getirene kadar döven kocasını bıçaklayarak öldüren 29 yaşındaki Damla K., çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak kaydıyla serbest bırakıldı.

21 Ağustos Cuma gecesi Körfez ilçesinin Tütünçiftlik Güney Mahallesi’nde pazarcılık yapan 33 yaşındaki Fikret K., sık sık şiddet uyguladığı eşi Damla K. ile o gece yeniden tartıştı. Tartışma sırasında Fikret K. iki çocuk annesi eşini tekrar dövdü. Genç kadının yüzü, aldığı darbeler nedeniyle tanınmayacak hale geldi. İlerleyen saatlerde ise Damla K., uyuyan eşinin başına önce piknik tüpüyle vurdu, daha sonra da bıçaklayarak öldürdü.

Damla K. hazırladığı bavulla kaçmak üzere evden çıktığında kayınbiraderi ile karşılaştı. Yengesinin durumundan şüphelenerek eve giren genç, ağabeyinin kanlar içerisindeki cesedini görünce hemen polise haber verdi. Ardından yengesi Damla K.’yı yakalayan genç, olay yerine gelen polislere teslim etti.

Verdiği ifadelerde, eşinin kendisini uzun süredir dövdüğünü söyleyen Damla K., dün Körfez Adliyesi’ne sevkedildi. Burada verdiği ifadelerde de kocasının kendisini öldürmekle tehdit ettiğini ve tartışma sırasında yalvarmasına rağmen öldürmek için vurduğunu söyledi. Damla K., dayak olayının sık sık tekrarlandığını, korktukları için komşuların ve yakınlarının da müdahale edemediğini ve artık dayanacak gücü kalmadığını da belirtti. Komşularının da aynı şekilde ifade verdiği Damla K., tutuksuz yargılanmak koşuluyla serbest bırakıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu