Güncel

Sêrt’te yine çocuğa cinsel istismar

istismarSêrt’in Xana Hewêl (Baykan) İlçesi’nde N.G. (12) adlı öğrencinin, arkadaşlık kurduğu B.A. (13) ve arkadaşları tarafından cinsel istismara uğradığı ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre, üç gün önce N.G’nin durumundan şüphelenen rehber öğretmenin diğer akranlarının kendi aralarında bu konuyu konuşmalarını duymasının ardından olayı polise anlattı.

N.G. ve rehber öğretmenin ifadelerinin alınmasının ardından 34’ü öğrenci olmak üzere 40 kişi gözaltına alındı. Yapılan sorgulamaların ardından N.G. ile “cinsel ilişkiye girdiği” ve cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 9 kişi tutuklandı. Yaşanan olay sonrası harekete geçen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı müfettişlerinin N.G’yi devlet koruması altına aldığı öğrenildi. Psikolojisi bozulan N.G’nin ise, ruhsal travma yaşadığı belirtilirken, diğer çocuk mağdurlarının da korunması için çalışma başlatıldı.

Olayla ilgili soruşturma devam ederken, gözaltı sayısının artabileceği öğrenilirken, N.G adlı öğrencinin Sêrt dışında bir ilde koruma altına alındığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın davaya müdahil olacağı öğrenildi.

Kaynak: Yeni Özgür Politika

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu