Güncel

Sêrt’te 2 kadın PKK’li denilerek katledildi

Sêrt’te dün gece saatlerinde bir eve baskın düzenleyen polis evde bulunan 2 kadını katletti. Valilik kadınların PKK’li olduklarını ve çatışmada yaşamını yitirdiklerini iddia etti.

Sêrt’in Çal Mahallesi’nde dün gece saat 00.35 sıralarında bir eve düzenlenen polis baskınında 2 kadının öldürüldüğü belirtildi. Baskın sırasında evde bulunan ve isimleri henüz öğrenilmeyen iki kadının yaşamını yitirmesine ilişkin açıklama yapan Siirt Valiliği, yaşamını yitirenlerin PKK’li oldukları ve saldırı hazırlığında olduklarını iddia etti.

 

Valilik’ten “çatışmada öldürüldüler” açıklaması

Valilik açıklamasında ayrıca, kadınların çatışmada öldürüldüğünü ileri sürerek şöyle devam edildi: “Evde saldırı hazırlığında olan iki teröristin olduğu ihbarına istinaden yapılan baskında, teröristlere teslim olun çağrısı yapıldı fakat teröristler buna ateş açarak karşılık verdiler. Yaşanan çatışmada 2 terörist silah ve teçhizatlarıyla birlikte ölü olarak ele geçirildi. Örgütün dağ kadrosundan oldukları değerlendirilen 2 teröristle birlikte çok sayıda silah ve mühimmatta ele geçirildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu