Güncel

“Sebahat Tuncel yalnız değildir”

Ankara: Yargıtay 9. Ceza Dairesi, İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından HDP Eşgenel Başkanı Sebahat Tuncel hakkında verilen hapis cezasının onaylaması ile ilgili Ankara’da da bir basın açıklaması düzenlendi.

Yeni Demokrat Kadın’ın da bileşeni olduğu Ankara Kadın Platformu tarafından Yüksel Caddesinde yapılan basın açıklamasında “Yargı(tay)’ınızı iyi biliyor, Sebahat Tuncel hakkındaki kararınızı tanımıyoruz!” pankartı açılarak dövizler taşındı.

Sebahat Tuncel yalnız değildir”, “Vekilime, irademe dokunma” ve “Yaşasın kadın dayanışması” sloganlarının atıldığı eylemde platform adına basın açıklaması yapıldı.

 

“İrademize müdahaleye izin vermiyoruz”

Yapılan açıklamada “Yargı tarafından daima siyasi tehdit altında bırakılan bizler, bu karara pek tabii şaşırmadık. Çünkü biz Yargıtay’ı kadın cinayetleri, tecavüz davaları, Kürt halkının mücadelesi ile ilgili verdiğini kararlardan iyi biliyoruz” denildi.

Devletin, demokratik haklarımıza, oyumuza, irademize, temsiliyetimize müdahale etmesine izin vermiyoruz” şeklindeki açıklamaya Sebahat Tuncel’in kadın mücadelesinde yol arkadaşı ve kadınların meclisteki sesi olduğuna değinilerek açıklama sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu