Güncel

Sarıgazi LGBTİ:”Mücadelemize devam edeceğiz”

Sarıgazi: 20 Kasım Uluslararası Nefret Suçu Mağduru Trans Bireyleri Anma Günü nedeniyle Sarıgazi LBTİ ve Yeni Demokrat Kadın Sarıgazi’de eylem gerçekleştirdi.

Eylem de sık sık “Susma haykır, eşcinseller vardır”, “Trans cinayetleri politiktir” sloganları atılırken yapılan açıklamada, trans bireylere yönelik saldırıların bir çok koldan gerçekleştirildiğine dikkat çekildi. “Medyada transfobik nefret söylemi aynı yoğunluğu ile devam ediyor. Kolluk kuvvetleri, trans bireylere yönelik transfobik şiddetine devam ediyor.

Adli birimler, katillerimize ceza indirimleri ile ödüllendiriyor. Yasa yapıcı ve karar vericiler, trans bireyleri görmezden geliyor, demokratik taleplerimizi dikkate almıyorlar. Eğitim istihdam, sağlık, hizmetlere erişim gibi alanlarda transfobik nefret ve ayrımcılık kol geziyor. Seyahat özgürlüğümüz engelleniyor, ifade özgürlüğümüz kısıtlanıyor, toplumsal baskı, dışlanma ve şiddet ile karşılaşıyoruz” ifadelerinin kullanıldığı eylemde “Kısacası trans olduğumuz için sırf varoluşumuzdan dolayı nefret ediliyoruz” denildi.

Açıklama, “Hükümetin bizleri açıktan hedef göstermesi, nefret söylemi ilerleyen günlerde bizleri daha zor günlerin beklediğini gösteriyor. Ama biz mücadelemize devam edeceğiz” şeklinde sona erdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu