Güncel

Sarıgazi’de 8 Mart çalışmalarından…

Yok, sayılan emeğimize için 8 Mart’ta alanlarda!

sarigaziYDK8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü için Yeni Demokrat Kadın olarak okur toplantılarıyla başladığımız çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Çeşitli semtlerde, mahallerde kahvaltı vb toplantılarla tartıştığımız 8 Mart çalışmalarına Sarıgazi’de de devam ediyoruz.

Dün (2 Mart) günü sabahın erken saatlerinde Demokrasi Caddesinde afişlemeyle başlattığımız çalışmalar gün boyu sürdü.

Afişlemeden sonra Demokrasi Caddesinin girişine stant kurduk. Yeni Demokrat Kadın flamaları ve afişlerimizi astığımız stantta çıkardığımız emek konulu bildirilerimizi yoğun olarak dağıttık. “Uyu deme, uyuyamam” vb şarkılar eşliğinde bildiri dağıtırken bir taraftan da 8 Mart’a çağrı yaptık.

“Yok, sayılan, görünmeyen, değersizleştirilen, düşük ücrete mahkûm edilen bu emek bizim! Emeğimize sahip çıkmak için 8 Mart’ta alanlardayız!”, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ücretli ve resmi tatil ilan edilmesi için, eşit işe eşit ücret için, esnek ve kayıt dışı çalışmaya karşı 8 Mart’ta alanlara!” şeklinde sesli ajitasyonlarla emekçi kadınları 10 Mart gününü eylem alanları çevirmeye çağırdık.

Ardından akşam saatlerinde çağrımıza evleri ziyaret ederken devam ettik. Daha sonra pazarda bildirilerimizle çağrılarımıza devam ettik.

Pazar dağıtımından sonra önümüzdeki günlerde ev ziyaretleriyle çalışmalarımıza devam ederek 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde eylemlerde olacağız!

Sarıgazi YDK

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu