Güncel

Reyhanlı’da Suriyeli kadınlar

Suriye’de yaşanan savaştan kaçıp tel örgülerden geçerek Reyhanlıya gelen savaşın kadın ve çocuk yüzü yine görmezden gelinmekte, tacizle, tecavüzle istismar edilmekte.

Son birkaç gün içinde yerel kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre, Reyhanlının Yenişehir mahallesinde bir eve kolluk kuvveti tarafından baskın düzenlendi. Baskın sonrasında evlerde bulunan çoğu çocuk yaştaki Suriyeli kadınların fuhuşa zorlandığı ve buralarda uygulanan sahte evliliklerle taciz ve tecavüzün meşrulaştırılmaya çalışıldığı öğrenildi. Yaşlarının çok küçük olduğu ve Reyhanlı’da bu amaçla kullanılan evlerin sayısının daha çok olduğu da verilen bilgiler arasında.

Yani deyim yerindeyse var olan sistemin oluşturduğu kirli dünya da Suriye’deki emperyalist savaş orada yaşayan kadınların yakasına yapışmış durum da ve nereye giderlerse gitsinler peşlerini bırakmamaktadır.

Burjuva- feodal medyanın konuyu hiçbir ulusal ve yerel televizyonlarda ve gazetelerde vermezken Suriye’deki kirli savaş sonrasında fuhuş sektörü belirli biçimlerde artış gösterdi ve Suriye’ye yakın bölgelerde ikinci ve hatta üçüncü evliliklerin yapılmasında gözle görülür bir yoğunlaşma yaşanmaktadır.

Antakya’dan bir YDK’lı

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu