Güncel

Radikal gazetesini protesto ediyoruz

tacizci_sedat_yurtdasAmed’de Av. Sedat Yurtdaş’ın yanında stajını yapmakta olan stajyer avukat kadın arkadaşımız, savcılık ve baroya şikayette bulunmuştu. Eril yargı cephesi, “cinsel saldırı” konusunda kendisinden beklenen tavrı göstererek “takipsizlik” kararı verdi. Bu da yetmedi, Av. Sedat Yurtdaş, arkadaşımız ve konuyu gündeme getiren Yeni Demokrat Kadın aktivistlerine yönelik 1 ila 4 yıl hapis cezası istemiyle dava açtı.

Hukuksal alanda süreç bu şekilde işlerken, Sedat Yurtdaş, Radikal gazetesinde haftalık yazılarını yazmayı, Radikal de yayımlamayı sürdürmektedir. Konu ile ilgili defalarca görüşme talebimizi iletmemizi, konu hakkında bilgilendirme yapmamıza karşın Radikal gazetesi bunların hiçbirin dikkate dahi almamış, “bir de kadın cephesinin sesine kulak verelim” diye dahi düşünmeyerek kadınları yok saymıştır.

Biz kadınlar, Radikal’in bu tavrını protesto etmek ve Sedat Yurtdaş’ın yazılarını yayımlamayı sürdürmemesini talep etmek için 1 Şubat Cumartesi günü Radikal gazetesi önünde olacağız. Kadının sesine kulaklarını tıkayan Radikal’e bir de buradan sesleneceğiz. Tüm kadınları yanımızda görmek isteriz!

Tacize sessiz kalmak, ortak olmaktır!

Kadının beyanı esastır, aksini ispat yükümlülüğü erkeğe aittir!


Tarih :1 Şubat Cumartesi
Saat: 15.00
Yer: Radikal gazetesi önü

100 Yıl Mahallesi Matbaacılar Cad. No:78 34204 Bağcılar/İstanbul

 

(Yeri bilmeyenler için Saat 13.30’da Şirinevler Meydanı Heykelin önünde buluşacağız)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu