Güncel

“Erkeklerin sevgisi” kadın katliamına devam ediyor!

H. Merkezi: Ankara Katliamı ile 105 kişiyi katleden, yüzler kişinin yaralanmasına sebep olan devlet, kadın katliamına da devam ediyor. Dün gece iki kadın cinayeti yaşandı!

“Erkeğin sevgisi” yine bir kadını katletti!

İlk cinayet, Bolu’nun Gerede İlçesi’nde gerçekleşti. Üniversite öğrencisi Uğur A. sınıf arkadaşı 21 yaşındaki Dilay Gül’ün erkek arkadaşıyla telefonla konuştuğunu öğrenince bıçakla saldırdı. Defalarca bıçakladığı genç kadının boğazını keserek öldürdü.

Olay, 22.30 sıralarında, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksekokulu’nun önündeki Osmanlı Caddesi üzerinde gerçekleşti. Gerede Meslek Yüksekokulu Kimya Bölümü birinci sınıf öğrencisi Dilay Gül kendisiyle aynı sınıfta okuyan Uğur A. ile tanıştı. Uğur A. duygusal yakınlık hissettiği genç kadını bir süre sonra okulda rahatsız etmeye başladı. İkinci öğretim olması nedeniyle üniversiteden geç saatlerde çıkarak, kaldığı yurda yürüyerek giden Dilay Gül, erkek arkadaşıyla cep telefonuyla konuştuğu sırada yanına Uğur A. geldi. Uğur A. genç kadına, “Sevgilinle mi konuşuyorsun?” diye sorunca “Evet” cevabı karşısında bir anda bıçakla saldırdı. Yaşanan arbede sırasında genç kadını vücudunun çeşitli yerlerinden defalarca bıçakladıktan sonra boğazını kesen Uğur A. daha sonra olay yerinden uzaklaştı.

Adana’da kadın cinayeti!

İkinci kadın cinayeti, Adana’nın merkez Seyhan İlçesi’nde gerçekleşti. Kar maskeli bir erkek, sokakta kovaladığı 27 yaşındaki Neriman Hügül’ü sığındığı 3 katlı apartmanın girişinde pompalı tüfekle göğsünden ve koltuk altından vurup öldürdü.

Olay, Suriyeli sığınmacıların da yoğun olarak yaşadığı Yeşilyuva Mahallesi’nde saat 20.00 sıralarında meydana geldi. Görgü tanıklarının ifadesine göre yüzünde kar maskesi bulunan bir erkeğin kovaladığı Neriman Hügül, dar bir sokaktaki 3 katlı apartmana sığındı. Kadını kovalayan katil erkek, apartmanın girişinde Neriman Hügül’e pompalı av tüfeğiyle peş peşe ateş etti. Göğsüne 2 ve koltuk altına 1 kurşun isabet eden Neriman Hügül, olay yerinde hayatını kaybetti. Maskeli erkek katil ise kaçarak izini kaybettirdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu