Güncel

Pendik minibüs duraklarında “Melisa Sağlam yalnız değildir” eylemi

İstanbul’da Pendik-Aydos hattında çalışan bir minibüse binen Ercan Kızılateş’in 21 yaşındaki Melisa Sağlam’a şiddet uygulamasını dün akşam Pendik minibüs durağı önünde bir araya gelen kadınlar protesto etti.

Pendik Kadın Dayanışma Derneği, Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği, Kartal Kadın Dayanışması, Halkların Demokratik Partisi, İlerici Kadınlar Derneği, Mor Kader, Tüm Tokatlılar Derneği’nden kadınların örgütlediği eyleme Melisa Sağlam ve annesi de katıldı.

Kadına şiddet insanlık suçudur, Melisa Sağlam yalnız değildir” pankartını açılan eylemde konulan Melisa Sağlam, kadın dayanışmasına teşekkür etti. Sağlam, “Çoğu insan bu kadar ses çıkarmanın, destek almanın olumsuz yönleri olduğunu söylese de yargı önünde bu desteğin önemini inkar edemeyiz. Peki yargı, adalet bu şekilde mi işlemeli? Tabii ki hayır!” dedi.

 

“Yaşasın kadın dayanışması”

Sağlam’ın ardından söz alan Adile Doğan, “Melisa ve Melisalar için, kendimiz için buradayız, kadın dayanışması için, kadınlara, çocuklara yönelik işlenen bütün suçlar için buradayız. Sokaktayız, kadınlar için adalet sağlanıncaya kadar buradayız bir yere gitmeyeceğiz” ifadelerini kullandı. Eşitlik ve adaletin birbirini tamamladığına ifade eden Doğan, “Erkek adalete karşı erkek şiddetine karşı kadınları kurtaracak olan örgütlülüğümüzdür, dayanışmamızdır. Bizler sokaklarda olmaya devam edeceğiz, hiçbir zaman sokakları da meydanları da terk etmedik, yaşasın kadın dayanışması” diyerek sözlerine son erdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu