Deneyim

Ortadoğu’da feda ruhunu kuşananlardan Hatice’ye!

Kadına yönelik eril zihniyetin en üst halkasını temsil eden DAİŞ çeteleri, Ortadoğu coğrafyasında birçok yerleşim yerini talan ederek esir aldığı kadınlara tecavüzün yanı sıra, kadınları köle pazarlarında sattı ve satmaya devam ediyor. Ama aynı zamanda Ortadoğu’da estirdiği terörle birçok yerleşim alanını istila ederek insanlık dışı sistemini hayata geçirmeye çalışan DAİŞ çeteleri, Kobanê ve Rojava’da Kürt kadınlarının tarihi direnişi ile yüz yüze kalmaya devam ediyor. Cüreti kuşanan kadınlar savaşın ilk gününden bugüne bedenlerini DAİŞ’in her türlü saldırılarına karşı feda ruhuyla siper etmeye devam ediyor.

Bu cüretli kadınlardan bir tanesi de DAİŞ’in El Nusra’dan kaçırarak Musul’a getirdiği ve kendisiyle “cihad nikâhı” yapmak isteyen 5 DAİŞ çete üyesini öldüren Hatice Bekir Ali’dir. Hatice 5 DAİŞ üyesini öldürdükten sonra kendi bedenini çetelerden korumak için feda etmiş ve “intihar etmiştir”.

Hatice için “intihar” etti diyorlar, ama biz bunu kabul etmiyoruz. Hatice intihar etmedi, tıpkı YPJ komutanı Arin Mirkan gibi feda ruhunu kuşanarak bedenini kadınların kurtuluşu uğruna feda etti! Kim bunu inkar edebilir!?

 

“Biliyoruz Hatice…”

Biliyoruz Hatice, biliyoruz bu mücadeleyi ve feda ruhunu İran’da tecavüzcüsünü öldürdüğü için idam edilen Reyhaneh’ten, yine İran’da tecavüze uğramamak için kendini otelin 4. katından atarak intihar eden Ferinaz’den aldığını.

Biliyoruz Hatice, biliyoruz bu gözü karalığı ve feda ruhunu DAİŞ çetelerine bedenini siper eden Arin Mirkan’dan ve Arinleşen bir çok kadından aldığını.

Rahat uyu sen Hatice!

Senin gibi cüreti kuşanan kadınların ışığında yükselteceğiz kadın dayanışmasını…

Söz veriyoruz Hatice sizin rehberliğinizde mermi olup yağacağız erkek egemenliğinin cephelerine…

Arin Mirkan, Hatice Bekir Ali ve Kader Ortakaya olup Kobanê’de ve Rojava’da DAİŞ çetelerine aman vermeyen kadınlar olacağız. Nevin Yıldırım ve de Çilem Doğan olup Tecavüz Cumhuriyeti’nde özsavunmayı kuşanarak kadın düşmanlarına rahat uyku uyutmayacağız!

Rahat uyu Hatice kadınlar izinde…

 

Bir YDK’lı

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu