Güncel

Onur Yürüyüşü’ne katliam çağrısı!

Müslüman Anadolu Gençliği isimli radikal İslamcı bir grup sosyal medya hesapları üzerinden önce 19 Haziran Trans Onur Yürüyüşü’ne ardından ise 26 Haziran LGBTİ Onur Yürüyüşü’ne katliam çağrısı yaptı. Yapılan katliam çağrısına karşı İstanbul LGBTİ’den Kıvılcım AratBu tehditlere pabuç bırakmayacağız!” dedi.

Önceki gün İslami terör örgütü IŞİD tarafından Orlando’da gerçekleştirilen katliamın ardından dün de Müslüman Anadolu Gençliği isimli bir grup sosyal medya hesapları üzerinden önce Trans Onur Yürüyüşü için ardından da LGBTİ Onur Yürüyüşü için katliam çağrısı yaptı.

Müslüman Anadolu Gençliği isimli grup “Onursuz Sapıkları Yürütmüyoruz” başlığı ile Facebook üzerinden açtıkları etkinlik ile ilk önce 19 Haziran’da yapılacak Trans Onur Yürüyüşü’ne katliam çağrısı yaptı. Ardından Twitter ve Facebook üzerinden yayınladıkları “19 Haziranda yapılacak olan etkinliğimizin asıl amacına ulaşması ve toplumumuzda varolan bu ahlaksızlığa gerekli dikkati çekmesi için 26 Haziran tarihine ertelenmiştir. Etkinliğimiz 19 Haziran’da yapılacak olan travestilerin yürüyüşü yerine bütün LGBTli sapıkların katılacak olduğu asıl yürüyüş tarihi olan 26 Haziran Pazar saat 16’da başlayacaktır” mesajı ile LGBTİ Onur Yürüyüşü’nü hedef gösteren bir katliam çağrısı yaptı.

 

“Bu tehditlere pabuç bırakmayacağız!”

Trans Onur Haftası’nı düzenleyen İstanbul LGBTİ’den Kıvılcım Arat bu durumla ilgili olarak “Bu çağrının birinci derecedeki sorumlusu AKP hükümetinin politikalarıdır. Çünkü cihatçılara açıktan destek vermek, hastaneler kurmak Suriye’den gelen cihatçıları tedavi ettirmek ve milletvekili, başbakan ve cumhurbaşkanının açıklamalarında bunları açıkça beyan etmesi bugün Türkiye’deki selefi cihatçılara güç veriyor. Bu pervasız açıklama hükümet politikaları ile birebir ilişkili. Ama biz LGBTİ aktivistleri, insan hakları savunucuları ve demokrasi güçleri olarak bu tehditlere pabuç bırakmayacağız! Bugün derneğimizin avukatı Eren Keskin ile birlikte bu etkinlik ve sayfa hakkında suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

Birçok LGBTİ ve insan hakları savunucusu ise açılan etkinliği ve Müslüman Anadolu Gençliği isimli grubun Facebook sayfasını şikayet etti. Nefret söylemi barındırdığı için şikayet edilen sayfa ve etkinlik ise kaldırılmadı. Sayfa ve etkinlik sosyal medya hesapları üzerinden birçok tepki aldı. (pembehayat.org)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu