Güncel

Önce taciz etti, “Dua et kadınsın” dedi, darp etti; sonra serbest bırakıldı!

Kadınların kıyafetlerine, sokakta yürümesine karışan, engel olmaya çalışan ve kendini savunduğunda da şiddeti devreye sokan erk-ek sistem, bu kez İstanbul-Esenler’de bir kadına dönük saldırıya neden oldu. Kadın gece boyu çok sayıda hastane gezmek zorunda kalırken daha önce de 4 kez uyuşturucudan gözaltına alınan saldırgan erkek, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

İstanbul-Esenler’de yaşayan Pınar Öztoprak isimli kadın 9 Ağustos günü evinden çıkıp yürüdüğü sırada karşıdan gelen iki erkeğin yanından geçişi sırasında, Ferhat Taştan isimli kişi tarafından fiziksel ve sözlü tacize uğradı. Buna karşı çıkan kadına küfrederek “Dua et kadınsın” diye tehdit eden tacizciye karşı özsavunmada bulunan Öztoprak, yoluna devam etmek istedi.

 

Saldırgan şiddet uyguladı, çevredekiler izledi!

Ancak birkaç dakika sonra geri dönen tacizci Ferhat Taştan, kadına sokak ortasında şiddet uyguladı. Facebook sayfamıza mesaj yollayarak yaşadıklarını anlatan Öztoprak  “Ben 4 gibi Esenler’de evimden çıktım, ablama gidiyordum. Üzerimdeki kıyafetler, resimde gördükleriniz… Kaldırımda yürürken karşıdan 2 kişi geliyordu. Bana sürtünerek, birisi laf attı. Ben de bunun yanlış olduğunu söyledim. ‘Annen, kız kardeşin yok mu? Neden bunu yapıyorsun?’ dedim ve bana bu defa küfrederek ‘Dua et kadınsın’ falan dedi, ben de bağırdım. Karşılık verirken ‘Laf atıp sürtünme cesareti buluyorsun, sonra dua et kadınsın diyorsun’ dedim. Suratına yumruk attım. Sonra bu pislik gitti, 3 dakika sürmeden geri döndü ve beni bu hale getirdi. Çevrede insanlar sadece izledi” dedi.

 

Şahitler geri çekildi, saldırgan adli kontrol ile bırakıldı

İnsanlar içerisinde sadece bir öğretim görevlisi ve hukuk bürosunda çalışan bir kişinin kendisiyle karakola geldiğini ve şahitlik yapmayı kabul ettiğini belirten genç kadın, gözaltında olmasına rağmen tacizcinin defalarca yanlarına gelip gittiğini ve şahitleri tehdit ettiğini aktardı. Şahitlik yapmak için gelenlerinse korktuğu için şahitlikten geri çekildiğini söyledi.

 

Ben o saldırının olduğu tüm gece 4 hastane gezdim. Bilmiyorum eksik veya bozuk anlatıyor olabilirim. Çünkü ağrılarımdan hala uyuyamadım. Lütfen maruz görün” diyen Öztoprak, karakoldaki polislerin kendisine bu saldırganın defalarca uyuşturucudan gözaltına alınmış bir kişi olduğunu söylemesine rağmen tacizcinin adli kontrol ile serbest bırakıldığını öğrendiklerini söyledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu