Güncel

Öğrencilerine cinsel istismarda bulunan öğretmene, 48 yıl hapis cezası istendi

Diyarbakır’da, 7 yaşındaki 4 kız öğrencisine cinsel istismarda bulunan öğretmen A.D. isimli erkeğin tutukluluk halinin devamına karar verilerek duruşma erteledi.

Diyarbakır’da, 7 yaşındaki 4 kız öğrencisine cinsel istismarda bulunan ve 11 Mayıs 2016 tarihinde tutuklanan 25 yaşındaki A.D. isimli erkeğin, yargılanmasına bugün devam edildi.

Davanın son duruşmasında esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcı, sanığın 4 çocuğa karşı “çocuğun cinsel istismar” suçundan 48 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

Velilerin de cinsel istismar suçuna tanık olduğunu ve durumu okul yönetimine bildirdiklerini ifade eden savcı, sanığın 4 çocuğa karşı “çocuğun cinsel istismarı” suçundan cezalandırılmasına yetecek kadar delil bulunduğunu belirtti. Savcı, A.D.’nin 48 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi.

Sanık A.D.’nin tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, savcılığın görüşüne karşı sanığa savunmak yapmak için süre vererek, duruşmayı Kasım ayına erteledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu