Güncel

“Özgecan’ın hesabını kadınlar soracak”

İstanbul: Tarsus’ta tecavüz edilip öldürülen Özgecan Aslan için kadınlar biryandan sokağa çağırıyor, diğer yandan ise yaptıkları açıklamalar ile katillerin hesabını kendilerinin soracağını belirtti.

Kadınlar tarafından yapılan açıklamalara yenisini ekleyen Yeni Demokrat Gençlik Merkezi Kadın Komisyonu, “Özgecan Aslan’ın hesabını kadınlar soracak” başlıklı bir yazı yayınladı.

YDG Merkezi Kadın Komisyonu’nun yaptığı açıklama ise şöyle:

“Tarihe bir gün daha ölüm olarak katliam olarak kazındı. 13 Şubat Özge oldu bizler için. 20 yaşında Çağ Üniversitesi Psikoloji bölümü öğrencisi olan Özgecan Aslan (20) 3 gündür kayıptı. Özge’nin ölü bedeni bugün Mersin’ de bulundu. Özge’ye tecavüz edildiği bıçaklanarak öldürüldüğü ve daha sonra yakıldığı öğrenildi.

Özge’nin katilleri olan Necmettin Altındöken ve Fatih Gökçe’nin sorguları devam ederken diğer zanlı Suphi Altındöken ise aranılmaya devam ediliyor. Gözaltında olan katiller suçlarını kabul ederek Özge’yi önce bıçaklayarak öldürdükleri daha sonra ise yaktıklarını kabul ettiler.

Bu tarih artık birler için Özge olmuştur. 13 Şubat hesabı sorulacak bir kadın demektir bizler için. Ve biz kadınlar biliyoruz ki bu son olmayacak. Katillere yapılan iyi hal indirimleri varken sokaklar da elini kolunu sallayarak dolaşan tacizciler tecavüzcüler varken bu son olmayacak. Tacizcisiyle tecavüzcüsüyle evlendirilen kadınlar varken son olmayacak bu katliamlar. Ancak bunların yanında biz kadınlar şunu çok iyi biliyoruz ki katledilen, tecavüze uğrayan, taciz edilen bütün kadınların hesabını biz kadınlar soracağız. Bu sistemin Adaletinden ve hukukundan hiç bir şey beklemediğimiz aşikardır. Tacizcilerimizle, tecavüzcülerimizle barışmıyoruz.

Ve diyoruz ki; kadın cinayetleri politiktir. Özge’nin katili T.C Anayasasıdır, hâkimlerdir, savcılardır. Özge’nin katili öldüren adalettir.

Özge’nin de diğer katledilen bütün kadınların hesabını yine kadınlar soracaktır. Bütün kadınlar sokağa hesap sormaya”

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu