Güncel

İntikam namına tutuklanan Sebahat Tuncel’den mesaj: “Asla boyun eğmeyeceğiz”

Gözaltına alınan HDP’li vekiller için Diyarbakır Adliyesi önünde yapılan oturma eyleminde gözaltına alınan DBP’li Sebahat Tuncel, intikam alınırcasına tutuklandı. Tuncel, avukatları aracılığıyla gönderdiği mesajda “Asla boyun eğmeyeceğiz” dedi.

HDP Eş Genel Başkanları ve vekillerine dönük tutuklama terörüne karşı 4 Kasım’da, gözaltına alınan vekillerin çıkarıldığı Diyarbakır Adliyesi önünde oturma eylemi yaparken çok sayıda kişiyle birlikte darp edilerek gözaltına alınan DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, tutuklama talebiyle gönderildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı.

 

“Direneceğiz ve mutlaka kazanacağız”

Tuncel’in duruşundan kaynaklı egemenler tarafından beslenen kinin açık bir göstergesi olarak, adeta bir intikam töreni eşliğinde tutuklandı. Avukatları aracılığıyla mesaj gönderen Tuncel, şunları söyledi:

Her bir insan bir vekildir. Herkes kendi üzerine düşen görevi yerine getirmek zorundadır. Kimse moralini bozmasın direneceğiz ve mutlaka kazanacağız. Faşist zihniyetler yenilgiye mahkumdur. HDP Eş Genel Başkanlarının da aralarında bulunduğu vekillerin tutuklanması tamamen bir rehin alma operasyonudur. Asla boyun eğmeyeceğiz.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu