Güncel

Nejla Yıldız davasının ilk duruşması görüldü

BES üyesi Nejla Yıldız, 20 Ekim 2010’da sabah saatlerinde işine giderken kızının eski sevgilisi tarafından sokak ortasında bıçaklanarak öldürülmüştü.

Necla Yıldız davasının, aradan 9 ay geçtikten sonra ancak bugün görülebilen ilk duruşmasında da beklenen oldu. Tıpkı daha önce Ayşe Paşalı davasında ve daha onlarca kadına yönelik şiddet davasında olduğu gibi duruşma ertelendi.

Davanın takipçisiyiz!

Nejla Yıldız, öldürülmeden önce devletten koruma talep etmesine rağmen verilmemiş ve bu yüzden de kendisini, ailesini ölümle tehdit eden kızının eski sevgilisi tarafından katledilmekten kurtulamamıştı.

Kadın cinayetlerinin “münferit” değil sistematik olduğuna bir kanıt daha oluşturan Yıldız, her hafta en yakınındaki erkekler tarafından katledilen 5 kadından biriydi. Biz de Ankara Yeni Demokrat Kadın olarak Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’yla beraber davanın takipçileri olarak Ankara Adliyesi önündeydik.

Burada basın açıklaması ve oturma eylemi yaptık.

Duruşmanın 15 Ağustos’ a ertelendiği davada ceza ehliyet raporunun gelmesi bekleniyor! Biz de cezayı indirmenin yollarını arayan devlete karşı mücadelemizi sürdüreceğiz.

Ankara YDK

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu