Güncel

“Ne yaparsan yap kadınlar unutmayacak, hesap soracak”

İstanbul: Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere devlet yetkililerinin cinsiyetçi ve kadın düşmanı söylemlerine kadınların tepkisi sürüyor. Sarıgazi’de kadınlar “Ne yaparsan yap kadınlar unutmayacak, hesap soracak” diyerek bir eylem gerçekleştirdiler.

Yeni Demokrat Kadınlar’ın da bileşeni olduğu Sarıgazili Kadınlar dün akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere devlet yetkililerinin cinsiyetçi ve kadın düşmanı söylemlerine ve uygulamalarına karşı bir yürüyüş gerçekleştirdi.

 

“Kadın kadındır, yarım aklındır”

Sarıgazi Cemevi önünde buluşan kadınlar “Ne yaparsan yap kadınlar unutmayacak, hesap soracak” yazılı pankart açarak slogan ve zılgıtlarla Demokrasi Caddesi’ne yürüdü. “Elini bedenimden çek”, “Kadın kadındır, yarım aklındır”, “Alışın buradayız”, “Trans kadınlar vardır”, “Zılgıtlarla yürüyoruz özgürlüğe” yazılı dövizler açan kadınlar aynı zamanda Ekin Wan, Özgecan Aslan ile Suruç Katliamı’nda katledilen Ece Dinç, Polen Ünlü vd. kadınların fotoğraflarını da taşıdı.

“Erdoğan kadınlara bir kez daha dil uzatarak kadınları kendi politikalarıyla hiçe saymaya çalışmıştır” diyen kadınlar, Sarıgazili kadınlar olarak buna izin vermeyeceklerini duyurdularç yoğun polis ablukasında gerçekleşen eylem halaylarla sona erdi.

 


Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu