Güncel

Mersinli kadınlar HAYIR’larıyla şenlikteydi

Mersin: 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Mersin Kadın Platformu’nun düzenlediği Kadın Şenliği Mersinli kadınların katılımıyla gerçekleştirildi.

Kadın Platformu bileşenleri ve birçok kadının katıldığı şenlikte platform adına basın açıklaması okundu. Açıklamada, Kürdistan’da yaşanan katliamlara ve 8 Mart gününün önemine değinildi. Kadınların birlikte daha güçlü olduğu ve Diktatörlük referandumuna hep birlikte güçlü bir “HAYIR” denileceğinin altı çizildi.

 

“Faşizmin postalları, özgür kadın ruhunun direncinde yok olmaya mahkumdur”

Basın açıklamasının ardından şiir dinletisiyle şenliğe devam edildi. Şiir sonrasında Mersin Kadın Platformu bileşenlerinden temsilciler kısa kısa 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ve neden “HAYIR” denilmesi gerektiğine dair konuşmalar yaptılar. Yeni Demokrat Kadın (YDK) aktivistlerinin de katıldığı konuşmada YDK adına, “Faşizmin postalları, özgür kadın ruhunun direncinde yok olmaya mahkumdur” denildi. Bileşen konuşmalarının ardından şenlik LGBTİ korosu şarkılarıyla devam etti. Son olarak halaya duran kadınlar şenliği sloganlar ve zılgıtlarla sonlandırdı.


Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu