Güncel

Mavi gülüşlü kadın Şebnem Yurtman futbol turnuvası başlıyor

10 Ekim Ankara katliamında yaşamını yitiren Şebnem Yurtman anısına futbol turnuvası düzenleniyor. Adana Demirspor taraftarları Ankara şehitleri anısına futbol turnuvasını 8 takım bir araya gelerek 30 Haziran günü oynayacak.

Turnuva için bir araya gelen 8 takım Akkapı Mahallesi’nde bulunan Neli Halı Sahası’nda karşılaşacağı, turnuvaya katılan takımlarda en az 3 kadın oyuncunun bulunması zorunluluğu var. Ayrıca turnuva endüstriyel futbola, tribünlerdeki küfür ve homofobik-cinsiyetçi söylemlere karşı da bir araya gelmeyi hedefliyor.

Devrimci Adana Demirsporlular (Dev-ADS) turnuvaya ilişkin Mavi Mücadele adlı internet sitesinde şu açıklamalara yer verdi;

Şebnem Yurtman Futbol Turnuvası başlıyor

“10 Ekim 2015 günü Ankara’da yüzlerce yoldaşımızı kaybettik. Onlardan biri ölümüyle tanıdığımız, yüreğimizde bir yer edinen mavi gülüşlü kadın Şebnem Yurtman! Maraton tribününü paylaştık onunla, sosyalist mücadele de ortaklaştığımız kadar Mavi-Lacivert renklerde de ortaktık. Şebnem gülüşünü kattı Maviye, biz Laciverte mücadelemizi!”  Turnuvaya katılan takımların isimleri ise şöyle: Mor Güç, 6.Bölge, Venüs, Pir Sultanlar, EZLN, Boğun Eğmeyenler, Demir Kanatlar ve Emekspor.

Açıklama metninde, “Şebnem Yurtman’ın anısına düzenleyeceğimiz futbol turnuvası 30 Haziran Cuma günü 18.00’da Akkapı mahallesi Neli Halı Sahada Mor Güç – 6. Bölge maçıyla başlıyor.  Karşılaşma maçları ise şöyle:

Venüs – Pir Sultanlar

30 Haziran Cuma / 19.00 – 20.00

EZLN – Boyun Eğmeyenler

1 Temmuz Cumartesi / 18.00 – 19.00

Demir Kanatlar – Emekspor

1 Temmuz Cumartesi / 19.00 – 20.00

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu