Güncel

“Kızına sahip çıksaydın”

Kadın Haber Merkezi: İzmir’de yaşayan 15 yaşındaki H.S’ye tecavüz ederek, bu anları görüntüleyip şantaj yapan 18 yıla kadar hapsi istenen iki kişi, 2 yıl sonra tahliye oldu.

Olay sadece bununla da sınırlı değil! Tecavüze verilen cezanın 2 yıl olması yetmiyormuş gibi bir de davaya bakan mahkeme başkanı, H.S.’nin tahliyelere itiraz eden annesine “Kızına sahip çıksaydın” dedi.

Çocuğun avukatı, tarafsızlığını yitirdiğini belittiği hâkimi, salonda duruşma bekleyen meslektaşlarını da tanık olarak göstererek HSYK‘ya şikâyet etti.

Tutanaklara geçmeyen bu sözlere, daha sonraki duruşmalar için salonda bekleyen bazı avukatlar da tanık oldu. H.S.’nin avukatı Mehmet Şeher Özterzi, mahkeme başkanının tarafsızlığına şüphe düşüren ve oyunu belirten şekilde beyanlarda bulunduğunu, mağdur aileyi daha da mağdur ettiğini öne sürerek reddi hâkim talebinle bulundu.

Özterzi, sanıkların kaçma ihtimali bulunduğu gerekçesiyle tahliyelere de itiraz etti. Avukat Özterzi, duruşma salonunda davalarını bekleyen diğer avukatları da tanık göstererek, hâkimi HSYK’ya şikâyet etti. Okulunu değiştirmek zorunda kalan ve bugün 17 yaşına gelen H.S.’nin ise psikolojik tedavi gördüğü öğrenildi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu