Güncel

Kınalıada’da 3 çocuk, tecavüze uğradı

İstanbul Kınalıada’da ortaokul öğrencisi üç kız çocuğunun bir buçuk yıldır 3 erkeğin tecavüzüne uğradığını rehber öğretmen sayesinde ortaya çıktı. İkisi kardeş, üç kızın ifadelerinden sonra tecavüz zanlıları İ.K., T.K., S.B, tutuklandı.


Üç kız çocuğunun teneffüste aralarında kavga etmesi üzerine yanlarından geçen Rehber Öğretmen M.Ş., tecavüzden bahsedildiğini duydu. Öğretmenin çocukları yanlarına çağırması üzerine üç kız çocuğu ağlayarak maruz kaldıkları tecavüzü anlattı. Öğretmenin Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne haber vermesiyle Çocuk İzleme Merkezi’nde (ÇİM) psikolog gözetiminde ifadeleri alınan kız çocukları, yaşları 28 ile 30 arasında değişen kiralık bisikletçi İ.K., nalbur T.K., kiralık bisikletçi S.B.’nin kendilerine cinsel istismarda bulunduğunu söyledi.


Hürriyet’ten Gülden Aydın’ın haberine göre; çocuklar, tecavüz zanlılarının çıplak görüntülerini kaydettiğini, birine anlatırlarsa bu görüntüleri sosyal medyada paylaşacaklarını söylediklerini de anlattı. Adalar Emniyeti, haklarındaki iddiaları reddeden zanlıların evlerinde yaptıkları aramada, dijital malzemeleri incelemek üzere aldı. Kendilerinin ve ailelerinin isteği doğrultusunda F.İ. (15) ile D.C. (13) dün eve döndü. F.İ’nin kardeşi E.İ.’nin (13) çıkış işlemleri tamamlandıktan sonra eve dönecek.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu