Güncel

KHK’lar Kadın Katliamlarının Önünün Açıyor!

nazife_ersoyUyuşturucu sattığı iddiasıyla tutuklanan Erdal Ersoy cezaevinden izinli çıktıktan sonra eski eşi Nazife Ersoy‘u katletti. KHK ile cezaevlerinden çıkarılacakların kadına yönelik şiddeti attıracağını daha önceden hukukçular tarafından da belirtilmişti.

Erk zihniyetin cinsiyetçilik üzerine kurduğu iktidarını korumak için devlet KHK çıkarmaya devam ediyor. Kadına yönelik şiddet kapsamında hüküm giyenler “kasten öldürme” ya da “kasten yaralama” maddelerinden yargılanmamış ise tahliye edilebilecekler. Devlet kadın katliamlarının, tecavüzünün önünü KHK önünü açmış oluyor. Cezaevlerindeki siyasi tutsaklar ve cinsel tecavüz suçlarından yargılananlar dışında “örtülü af” kapsamında cezaevlerini boşaltmaya başlanıyor.

Uyuşturucu sattığı iddiasıyla tutuklanan Erdal Ersoy, 17 Ağustos tarihinde izinli olarak cezaevinden çıktı ve cezaevinden çıkar çıkmaz Nazife’nin işlettiği lokantaya giderek silahla Nazife’yi katletti. İzin süreci bittiği halde cezaevine dönmeyen Erdal firari olarak aranıyor.

Nazife’nin Katili Devlettir!

“İyi hal indirimleri”, “ ağır tahrik” bahaneleriyle erkekleri aklayan ceza vermemek için elinden geleni yapan kadın katillerini koruyup, destekleyen palazlandıran devlet kadınların verdiği mücadeleyle ceza alan erkekleri serbest bırakmış olacak. KHK cinsel taciz ve tecavüzün önü açılırken bir taraftan da devlet ceza almayacaklarını hatırlatıyor. Nazife’nin katledilmesi bunların bir örneğidir.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu