Güncel

Katile üç ağırlaştırılmış müebbet istemi

İzmir: İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde, kendisinden ayrılan eski nişanlısı Nuray Çelik ile babası Hasan Çelik’i av tüfeğiyle öldüren, annesi Bingül Çelik’i de yaralayan Serdar Biberoğlu’nun dördüncü duruşması görüldü. Hakkında üç kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle açılan davanın dördüncü duruşması İzmir Adliyesi 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya sanık Serdar Biberoğlu, eşini ve kızını kaybeden Bingül Çelik, kızı Canan Binici ve tarafların avukatları ile Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformunun üyeleri katıldı.

Cumhuriyet savcısı Ahmet Şinasi Aygün, sanığın olay öncesinde Çelik ailesinin evinin etrafında dolaşıp keşif yapması, tanıklara Nuray Çelik’i öldüreceğini söylemesi dikkate alındığında, Nuray Çelik’e karşı eylemini önceden tasarladığının anlaşıldığını ve bu nedenle TCK’nın 82. maddesi uyarınca ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesi yönünde mütalaa verdi. Savcı sanığın Hasan Çelik’i öldürmekten, anne Bingül Çelik’i kasten öldürmeye teşebbüsten de iki kez müebbet hapis cezası verilmesini istedi. Mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına ve esas hakkındaki savunmasını hazırlaması için süre verilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Dava çıkışında Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Adliye önünde bir açıklama yaptı. Platform sözcüsü Sanem Deniz Kural, savcının mütalaasını çok yerinde bulduklarını, bunun mahkemenin kararına da aynı şekilde yansımasını beklediklerini, kadın cinayetlerini durdurmanın en önemli yollardan birinin katillere en ağır cezaları vermekten geçtiğini söyledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu