Güncel

Karakolda tecavüz var!

beyoğlu_karakoluİşkence haberleriyle gündeme gelen Taksim Polis Merkezi bu kez de tecavüz haberiyle gündemde. Taksim Polis Merkezi’nde görevli komiser yardımcısı N.K. tecavüz iddiasıyla tutuklandı.

Taksim Polis Merkezi’nde görevli komiser yardımcısı N.K., bir gece kulubünde gözaltına alınan Rusya vatandaşı P.A.’ya, karakolun tuvaletinde tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklandı.

Vatan gazetesinin haberine göre, Beyoğlu’nda bir gece kulübünde gözaltına alınarak Taksim Polis Merkezi’ne götürülen 26 yaşındaki P.A., komiser yardımcısı N.K. ile odasında bir süre sohbet etti. Komiser elle tacizinin ardından P.A. bir fırsatını bulup tuvalete kaçtı. Peşinden giden N.K. tuvalette P.A.’ya tecavüz etti. Odaya döndüklerinde ikinci kez zorla ilişki kurdu.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre 11 Mart 2012 gecesi Taksim’de bir kulüpte kontrol yapan polisler “Özlem Apaydın” sahte kimliğini taşıyan Rusya vatandaşı P.A.’yı gözaltına aldı. İki yıldır Türkiye’de bulunduğunu söyleyen P.A., pasaportunu kaybettiği için 500 lira verere sahte kimlik aldığını söyledi. Gece karakolda tutulan P.A., sabah ziyaretine gelen arkadaşına başından geçenleri anlattı. Arkadaşının karakol tuvaletinde ve komiser yardımcısının odasında iki kez tecavüze uğradığını öğrenen ziyaretçi, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Karakoldaki kamera görüntülerinin incelenmesinde, şüpheli N.K’nin şikâyetçi ile birlikte kadınlar tuvaletine girdiği, bir müddet sonra buradan çıkarak birlikte odaya girdikleri tespit edildi. Olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan savcılık, “nitelikli cinsel saldırı” suçundan tutuklanan N.K. için 18 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Taksim Polis Merkezi daha önce de Festus Okey’in öldürülmesi ve işkence haberleriyle gündeme gelmişti.


Kaynak: İMCTV

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu