Güncel

Kadınlar silahlı tehditlere rağmen “Hayır” demeye devam edecek

Dün İstanbul-Kadıköy’de “Hayır” bildirisi dağıtan Devrimci Partili ve EMEP’li kadınlara dönük polis şiddetine karşı aralarında Yeni Demokrat Kadınlar’ın da olduğu kadınlar bugün yine bir araya gelerek “Hayır” bildirisi dağıttı.

Dün Bahariye Caddesi’nde, “Hayır” bildirisi dağıtan kadınlara saldıran polis hem kadınları darp etmiş hem de silahla tehdit etmiş, buradaki Koton mağazası önünde EMEP üyesi Elif Baydur ve Devrimci Parti MYK üyesi Gözde Tenikeci’nin gözaltına alınmıştı. Bunun üzerine Yeryüzü Kadınları, bugün yeniden “Hayır” bildirisi dağıtmak için Koton mağazası önüne çağrı yaptı. Bu çağrıya aralarında SKM, YDK’lıların da bulunduğu çok sayıda kadın cevap verdi ve kadınlar hep birlikte bildiri dağıtımı gerçekleştirdi.

 

“Hayır cephesini büyütelim”

Yapılan bildiri dağıtımı sırasında konuşmalar yapan kadınlar “1 milletvekili 2 senede emekli olup 15 bin lira maaş alabilir mi diye tartışmak istiyoruz. Kadın hakları, çocuk hakları nedir tartışmak istiyoruz. İş güvenliğimiz var mı, öğrencilere ücretsiz ulaşım var mı? Bir milletvekili ömür boyu milyarlarca maaş alırken eğitim neden ücretsiz olmaz tüm bunları tartışmak istiyoruz” dediler.

Kadınlar, saldırı ve baskılara rağmen “Hayır” cephesini büyütmeye devam edeceklerini vurgulayarak, “Susma sustukça sıra sana gelecek” sloganını attı ve bildiri dağıtımı eşliğinde ara sokaklardan Khalkedon Meydanı’na yürüdüler.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu