Güncel

Kadınlar “Katledilen kadınlar direnişimizin çırılçıplak onurudur”

İstanbul: KJA’nın cağrısıyla Kadıköy’de biraraya gelen kadınlar Cizre’de bir kadının katledilip çıplak bedeninin teşhir edilmesine karşı dün (14 Şubat) basın açıklaması gerçekleştirdi.

Yeni Demokrat Kadın ve Emekçi Kadınlar’ın da katıldığı eylemde “Devlet işkenceye soyundukça kadınlar direniş giyinir. Katledilen kadınlar direnişimizin çırılçıplak onurudur” yazılı pankartı açıkdı. Kadınlar sıklıkla “Her yer direniş her yer Cizre”, “Devlet elini bedenimden çek” sloganları atarken polis eylemi sürekli provoke etmeye çalıştı.

 

“Kadın mücadelesinin düzeyi AKP’nin korkulu rüyası”

Basın açıklamasını kadınlar adına okuyan Pınar KardalZorba ve sömürgeci erkek aklı savaş dönemlerinde öncelikle kadını ve kadın bedenini hedeflemektedir” dedi. Kardal sözlerine şöyle devam etti: “Kadın özgürlük mücadelesinin gelmiş olduğu düzey, toplum içinde özgürlük yaşamını örmesi ve inşasının önclüğünü yapması AKP’nin korkulu rüyası haline gelmiştir.

Sözlerini “Saldırılar bizleri ne mücadele azmimizden ne özgürlük tutkusundan ne de örgütlü irademizden koparamayacaktır” diyerek sonlandıran Kardal’ın ardından eylem sona ererken kadınları ablukaya alan polis kalkanlarla kadınları taciz edince arbede yaşandı. Kadınlar polisin provokasyonunu boşa çıkardı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu