Güncel

İzmir’de 8 Mart çalışmalarından notlar…

izmir_ydk_8MartAnkara’da yapılan koordinasyon toplantısıyla konuşulan şiarla çalışmalarına başlayan YDK, birçok ilde afiş broşür, stant ve etkinliklerle çalışmalarını sürdürüyor.

YDK İzmir de afiş, stant ve kadınlarla bir araya gelecek etkinliklerle çalışmaları sürdürüyor.

6 Mart’ta yapılacak mitinge çağrı yapan YDK İzmir, çeşitli etkinliklerle kadınlarla buluşmaya devam ediyor.

YDK’lıların da için olduğu kadınlar, Karabağlar Pir Sultan Abdal Kültür Derneği içinde bir araya gelirken, Menemen’de yapılacak bir etkinlikle kadınlarla 8 Mart etkinlikleri yapacak.

Karabağlar’da yapılacak etkinliğin hazırlıkları biterken, Menemen’de kadınlarla buluşacak.

İzmir YDK: “6 Mart’ta Bornova’dayız”

“Her geçen gün devletin ve polisinin kadınları katlettiği bu günlerde katledilen her kadın için sokağa çıkmak artık bir zorunluluktur” diyen İzmir YDK 6 Mart günü Bornova’da düzenlenecek mitinge tüm kadınlara çağrı yaptı.

Devletin kadın düşmanı, devrimci, yurtsever kadınlara dönük katliamcı politikalarına, erkek egemen tecavüzcü zihniyetine karşı, Kürdistan’da sürdürülen katliamlara karşı yılmıyor, susmuyoruz” diyen İzmir YDK, “Zılgıtlarımızla özgürlüğe yürüyoruz. Zılgıtlarımızı katledilen kadınların direnişinden alıyoruz tüm kadınları yükselen bu zılgıtları büyütmeye çağırıyoruz” dedi.

Menemen’de kadınlar 7 Mart’ta buluşuyor

Konak ve Buca’da afişlerini yapan YDK’lılar 3 Mart günü de Menemen afişlerini yaptı. YDK’lılar afiş çalışmasını bitirirken gelen polis 2 saate yakın kadınları “Kabahatler kanunundan” para cezası keserek fiili gözaltı yaptı.

Afişlerin toplatması olmadığı “öğrenen” polis, kadınların GBT işlemlerinden sonra ise para cezası kesme bahanesiyle uzun bir süre sokakta bekletti.

Afiş çalışmasını bitiren kadınlar dün de 7 Mart günü Menemen Dersimliler Derneği’nde yapılacak etkinlik için çıkardıkları el ilanlarını Menemen’in mahallerinde dağıttı.

Evlere giden kadınların etkinliği duyurarak kadınlara 8 Mart için çağrı yaptı.

İzmir’den bir YDK’lı

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu